Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell a főiskolai...

Hogyan kell a főiskolai hallgató jogviszony megszüntetését kérni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
besétálsz a tanulmányira és megmondod mit akarsz...ők meg adnak hozzá papirt,és kész...
2009. dec. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2. § A hallgatói jogviszony szünetelése


(1) Ha a hallgató a beiratkozás, illetve a bejelentkezés alkalmával bejelenti, hogy a következő képzési időszakban hallgatói kötelezettségének nem kíván eleget tenni, a hallgatói jogviszonya szünetel.


(2) A hallgatói jogviszony egybefüggő szüneteltetésének ideje nem lehet hosszabb, mint két félév. A hallgató több alkalommal is élhet a hallgatói jogviszonyának szüneteltetésével.


(3) Az első szünetelésre csak az első félév sikeres teljesítése után kerülhet sor. Kivételes esetben a hallgatói jogviszony szüneteltetésére az első félév sikeres teljesítése előtt is sor kerülhet, amennyiben ezt a hallgató kellő indoklással ellátva, írásban kérelmezi.


(4) A hallgatói jogviszony szüneteltetésére vonatkozó bejelentést az adott képzési időszak (félév) kezdetétől számított 30 napon belül kell az erre szolgáló nyomtatványon írásban benyújtani az adott szakért felelős kar kari oktatási főigazgató-helyettesénél. A hallgató a 30 napon belül a bejelentését egyszer módosíthatja.


(5) Amennyiben a hallgató ezen időpontig nem kéri tanulmányai szüneteltetését, az adott félév aktív félévnek minősül akkor is, ha a hallgató nem vesz részt a foglalkozásokon, és nem tesz eleget egyetlen tanterv tanulmányi követelményeinek sem. Ha a hallgató tanulmányait szünetelteti, az adott féléve passzív félévnek minősül.


(6) Szünetel a hallgatói jogviszony az alábbi esetekben is, ha a hallgató a hallgatói jogviszonyból eredő kötelezettségeinek:


•szülés,

•továbbá baleset, betegség,

•vagy más váratlan ok miatt, önhibáján kívül nem tud eleget tenni.

Az e bekezdésben meghatározott és igazolt esetekben nem kell alkalmazni az (2) (3) bekezdésben meghatározott korlátozásokat.


(7) Szünetel a hallgatói jogviszony, ha a hallgatót fegyelmi büntetésként eltiltják a tanulmányok folytatásától.


(8) A (6) bekezdésben meghatározott, szünetelést eredményező esetekben a kérelemről első fokon a kari tanulmányi bizottság javaslatára a főigazgató, másodfokon a rektor dönt.


(9) A szüneteltetés formanyomtatványon igényelhető, melyet a kari Tanulmányi Hivatalban kell leadni.


3. § A hallgatói jogviszony megszűnése


(1) Megszűnik a hallgatói jogviszony:


a) az adott képzési ciklust követő első záróvizsga-időszak utolsó napján,


b) ha a hallgatót átvette másik felsőoktatási intézmény, az átvétel napján,


c) ha a hallgató bejelenti, hogy megszünteti a hallgatói jogviszonyát, a bejelentés napján,


d) ha a hallgató államilag támogatott képzésben nem folytathatja tanulmányait, költségtérítéses képzésben viszont nem kívánja folytatni,


e) FSZ képzésben az első szakmai vizsga utolsó napján,


f) ha a hallgató hallgatói jogviszonyát - fizetési hátralék miatt - a rektor megszünteti, (a hallgató eredménytelen felszólítása és szociális helyzetének vizsgálata után), a megszüntetés tárgyában hozott döntés jogerőre emelkedésének napján,


g) a kizárás fegyelmi határozat jogerőre emelkedésének napján.


(2) A hallgatói jogviszony megszűnését követően is letehető a záróvizsga, amennyiben a végbizonyítvány megszerzését követő vizsgaidőszakban, a hallgatói jogviszony keretében nem sikerült letenni. Ilyenkor bármelyik vizsgaidőszakban letehető, az érvényes képzési követelmények szerint.


(3) A KF egyoldalú nyilatkozattal - a (13) bekezdésben foglaltak figyelembe vételével - megszüntetheti annak a hallgatónak a hallgatói jogviszonyát, aki:


a) a TVSZ-ben, illetve a tantervben rögzített tanulmányi kötelezettségeit nem teljesítette,


b) egymást követő két alkalommal nem jelentkezett be a következő tanulmányi félévre,


c) a hallgatói jogviszony szünetelését követően nem kezdi meg tanulmányait.


(4) Az intézmény általi egyoldalú megszüntetésre akkor kerülhet sor, ha a hallgatót legalább két alkalommal írásban figyelmeztették arra, hogy kötelezettségének a megadott határidőig tegyen eleget és tájékoztatták a mulasztás jogkövetkezményeiről.


(5) Akinek megszűnt a hallgatói jogviszonya, törölni kell a hallgatói névsorból.


(6) Ha az államilag finanszírozott hallgatónak a tanulmányai befejezése előtt megszűnik a hallgatói jogviszonya, vagy költségtérítéses képzésben folytatja tanulmányait, helyére addig költségtérítéses képzésben tanulmányokat folytató hallgató léphet.


(7) A jogorvoslati eljárás és a megkezdett jogorvoslat befejezésének joga azt is megilleti, akinek a hallgatói jogviszonya időközben megszűnt.


(8) Nem szűnik meg a hallgatói jogviszonya annak, aki a többciklusú képzés következő szakaszában, vagy az FSZ képzésben való részvétel után az alapképzésben folytatja tanulmányait, feltéve, hogy megszakítás nélkül, a Kecskeméti Főiskolán tanul tovább, a soron következő tanulmányi félévben.

2009. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. dec. 19. 10:02
 4/4 anonim válasza:
És ilyen "erre szolgáló nyomtatványt" a suliban adnak, vagy máshol kell beszerezni ?
2013. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!