Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a szegedi ill....

Mit gondoltok a szegedi ill. a pecsi tudomanyegyetem biologia szakarol? Miert volt olyan keves a tavalyi ponthatar (300 alatti)?

Figyelt kérdés
2012. jún. 27. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert könnyű bejutni, de baromi könnyű kiesni. Szegeden a legjobb a biológus képzés és ezt nem csak elfogultságból mondom, mert ide járok.
2012. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
es szereted amit tanulsz?:) amugy ezzel a szakkal el lehet helyezkedni?:))
2012. jún. 27. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:
és hozzáfüzném még hogy ez hoffman sztár szakjaihoz tartozik,igy nem kell félni a pontszám emeléstől.pl nyiregyházán marad a 240,ott megis mondták.és valószinűleg szeged is megmarad a 280-as tavalyi pontnál.biológusból über kevés van,viszont elhelyezkedni is elég nehezen tud(megjegyzem,hogy csak halottam).de ha bioszba gondolkodsz akkor a képalkotó az 6x jobb.már 3 év múlva van meló,nem keres sokat 90-100 de azis valami,közbe meg szakosodhat sok irányba a mesterképzésen....
2012. jún. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Igen, szeretek itt tanulni. Engem érdekel ez, a társaság és a város is nagyon jó. Az meg hogy el tudsz-e vele helyezkedni, csak rajtad áll. Ezen az oldalon boldog-boldogtalan írkálja, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, semmit sem tudsz vele kezdeni, és egyéb marhaságok, szerintem ezt már egymástól szedik... Közük sincs az egészéhez, bele sem látnak. Igen, el lehet vele helyezkedni, mivel ez egy olyan szak, hogy könnyá bejutni, de még könnyebb kihullani, mert a legnehezebb szakok között van. Ezért felvesznek 250 embert, ebből nagyon nagyon kevés végzi is el a Bsc-t, utána meg az Msc-t. De ez nem az a szak, hogy középsuliba szeretted a biológiát, mert a tanánéni mindig 5-söket adott és akkor egyből biosz szakra kell menni, mert ennek köze sincs ahhoz a biológiához, amit ott tanítanak, és itt inkább a szóráson van a hangsúly
2012. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 polarbeer ***** válasza:
0%

Lehet, hogy elfogult vagyok, amikor olvasod ezt, akkor gondolj az elfogultságomra!


Azért ilyen alacsonyak a pontok, mert NEM ELTE!!!! Természettudományokból egyedül az ELTE-t ismerik el külföldön, sok munkahelyre odaírják: "feltétel: ELTE diploma". Mert itt a legjobbak a tanárok, itt kapod a legjobb képzést!! Mert itt 1-1 folyósó 1-1 tanszék, nem úgy, mint Pécsett, ahol 1 folyosó a komplett biológia! Az ELTE bioszra tavaly asszem 366 volt a ponthatár, nagyon könnyű bekerülni, de kiesni is könnyű!!


Ha biológia diplomát könnyen akarsz szerezni, akkor menj Pécsre! De ha tudást, és elismerést is akarsz a papírral szerezni, akkor a ELTE a jó választás!

A szegedi egyetem biológia szaka nagyon erős a biokémiában. Ha biokémiában gondolkozol (géntechnológia, gyógyszeripar, stb) akkkor érdemes utánanézned Szegednek. Sok kiváló professzora van a biokémiásoknak az SZTE-n. De minden másból (ökológiából, zoológiából, humánbiszból, stb) egy nagy nulla az SZTE biosz!!


Én ELTE TTK bioszon vagyok elsőéves, rengeteget kell tanulni, de nagyon tetszik. Itt tényleg használható tudást kapsz. Nálunk a 3 éves BSc képzést a legtöbben 4 év alatt végzik el, 3 alatt szinte lehetetlen. De ez ne tántorítson el, mert ha kutató akarsz lenni, akkor küzdened kell! Itt adnak lehetőséget önálló kutatásra!!!


Persze, ha biosztanár akarsz lenni.......akkor érvénybe lép a régi mondás: "aki nem tudja, az tanítja"...

A vidéki középiskola szintjét látva (én is onnan jövök), mindegy, hogy hol végezte a biosztanárit, csak legyen végre biosztanárunk!!!


Üdv. :)

2012. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Gratulálok az előttem szólónak. Életedben nem jártál még a pécsi egyetemen, de azért te fejből tudod, hogy melyik szak hány folyosóból áll. Általában itt is 4 év alatt végzik el.


Én a pécsire járok, ponthatár ne tévesszen meg, csak azért olyan alacsony, mert kevesen jelentkeznek. És nagyon kemény, rengeteg ember már kiszállt. Ehhez elhivatottnak kell lenni. Nagyon durván szórnak, csak hogy számokat mondjak: ebben a félévben állatszervezettan 2-ből 150-en indultunk. 2 zh-t írtunk, ami rohadt nehéz volt, plusz egy beugrót, ami kb 200 mikoszkópos képből állt, mindenféle struktúrát be kellett azonosítani. Vizsgára már csak 80-an jutottunk el. És itt úgy van, hogy az első vizsga írásbeli, ha az nem sikerül, akkor szóbeli van. Hát 40 embernek sikerült az írásbeli, a többiek szenvedhettek a 70 szóbeli tétellel. Néztem még az utolsó napokon is maximum létszám volt a vizsgáknál, mert nem tudtak átmenni korábban. Jah és ebben a félévben 30 zhm volt. A két rendszertan nem volt semmi. Növényrendszertanból 6 zhnk volt, ha egy nem lett meg minimum 2-es, akkor megbuktál a gyakorlatból. Állatrendszertan gyakból külön órarendben volt a péntek délelőtti zh. 12-őt írtunk, 2 lehetett ebből 1es.


Nem elrettentésnek írtam, meg isteníteni sem akarom a sulit, csak nem értem az ilyen begyöpösödött embereket, mint az előző hozzászóló. Debrecenről meg Szegedről is hallani jókat, nem tudom, azokat bejelölted e.

2012. jún. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

16:32 kiscsíra vagy te még ahhoz, hogy a biológia szakról nyilatkozz, kis elsős:D:D Egy tipikus ELTE divatb.i hozzászólását olvashattad, aki azt hiszi, h csak az ELTE diploma ér vmit. Csak közlöm vele drágám, h tucatjával jönnek át ide Szegedre, mert ott a legsz@rabb a biológia képzés és a hangulat is. El kell, hogy keserítselek, de még Egerben is ezerszer jobb a képzés, mint Pesten. Most ez biztos rosszul esik, és pattogni fogsz, de jobb lenne inkább ha visszavennél a nagy arcodból. Inkább olvasgasd a tényeket drága és fogadd el a tényt, hogy a biológus képzés városa Szeged, szerintem bárkit megkérdezhetsz erről, tisztába lesz ezzel:)

[link]

2012. jún. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Egerben végeztem biosz szakon, de hozzánk is tucatjával jöttek eltések, hogy szar a képzés:) De tény, hogy első Szeged szokott lenni, meg talán Pécs. Nem tudom, miért de az összes eltés elvan magától szállva..
2012. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös jó nagy hülyeségeket írt. Kezdjük avval hogy a ponthatár nem egyenlő az oktatás színvonalával. Az ELTE-n csak azért magas a ponthatár mert sokan jelentkeznek Bp-re. Ennyi. A ponthatár egyáltalán nem az oktatás színvonalát mutatja. A többit inkább nem is kommentálom.

A többiknek meg azt üzenném hogy nem kell minden eltést lesuttyózni, lehet hogy tudatlanok, vagy sznob módon bunkók de ha eddig nem jöttek rá akkor majd a saját kárukból tanulnak, nem kell hadjáratot indítani ellenük :D Én már csak mosolygok jó néhány (pl eltés) emberen akik hülyeséget írnak.


Amúgy a debreceni egyetem vizsgáin eltés diákok nehézkesen bukdácsoltak át. Nem akarok messze menő következtetéseket levonni, de nekem is úgy tűnik hogy igaz amit a 7-es ír, egyet értek:


" Csak közlöm vele drágám, h tucatjával jönnek át ide Szegedre, mert ott a legsz@rabb a biológia képzés és a hangulat is."


Azért az eltéseket sem kell lehúzni, mert van akinek csak ott van lehetősége tanulni és azért ott is van színvonal, az igaz hogy nem olyan jó de onnan is kerülhetnek ki jó szakemberek.

2014. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!