Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy számítják ezt be egyetemre?

Hogy számítják ezt be egyetemre?

Figyelt kérdés

Vannak ezek az idegenforgalmi szakmenedzser felsőfokú képzések, melyek akkreditált képzésben vannak valamelyik egyetemmel. Azt nem tudom, hogy ha ezt elvégzem, csak abban az egy iskolában számít plusz pontot? Azt is olvastam, hogy 120 kreditet számít, ez valójában mit jelent? Úgy tudom, hogy amilyen tantárgyat tanultál már a szakképzésen, azt az egyetemen nem kell felvenned, de ez minden iskolában így van? Tehát ha elmegyek egy képzésre, ami akkreditált egy egyetemmel, attól még másik egyetemen is beszámítják azokat a tantárgyakat?

Elég zavaros lett, remélem értitek. Légyszives aki tud válaszoljon! :)


2012. jún. 28. 16:14
 1/2 reptoid ***** válasza:

A képzéseknek van egy számuk illetve egy pontos nevük. A felvi.hu-n van egy megfeleltetési táblázat, amiben kikeresve a te képzésed megnézheted, hogy mely képzési területeken kapsz érte pluszpontot a felvételiben.

Ez független az intézménytől, mindenhová jár.


Azt jól tudod, hogyha elfogadják x kreditnek a képzésed, akkor bizonyos tárgyakat nem kell már újra tanulnod a főiskolán/egyetemen. Ahogy nézem, ez 1-1 intézményre korlátozódik, viszont ha átmész egy másik intézménybe, akkor a korábban teljesített kreditjeidet elfogadtathatod, ha 1-1 tárgynál az ismeret anyag legalább 60%-ban azonos.

Minden ilyen esetben egy kreditmegfeleltetési bizottság ül össze, aztán eldöntik, hogy elfogadják-e a másik intézmény kreditjeit.


Ha csak szimplán megcsinálod az fsz-t, és utána menni akarsz egy másik egyetemre, akkor szerintem ott nem fogják elfogadni kreditnek. Viszont ha elmész az fsz-es egyetemre, ott elfogadtatod a tárgyaid, és utána viszed át a 2. egyetemre, akkor gond nem lehet, mert ők cask annyit látnak, hogy egy rakat kredited már megvan, hogy honnan meg minként, az nem rájuk tartozik. Én így csinálnám :D

2012. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2012. jún. 28. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!