Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a magyar oktatás...

Mit gondoltok a magyar oktatási rendszerről?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm azt mondta, hogy egy elavult dolog az egész ami az orosz oktatási rendszerre hajaz.Világszínvonalon mennyire jó vagy rossz?Mik az előnyei vagy a hátulütői más rendszerekkel szemben?A negatívumai közrejátszhatnak a munkanélküliségben?

Köszönöm előre is.


2009. júl. 8. 15:02
 1/9 anonim válasza:
87%

szerintem nagyon gáz. konkrétan az a rossz hogy szinte bárkit átengednek. semmi értelme a "buktatásnak". biztos szarul esne hogy meghuznának, de akkor újra megprobálnám és akkor biztos tudásom lenne és nem félnék állásintrjun hogy mégse tudom azt amit oktattak a pl.fősulin.

az általánosban meg írni olvasni nem tanitottak meg. hanem gyakorlailag otthon tanultam olvasni, helyesen írni meg úgyahogy tudok.nemtom mkülföldön mi megy,de ez elég szinvonaltalan ami itt megy. az angol oktatás is felesleges volt mert második ota tanulom és kb középiskola végig magyarul beszéltünk, aminek eredmény hogy nem tudok megszolalni angolul. köszöm a nagy semmit.

2009. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Sz*r úgy ahogy van! Telezsúfolják a gyerekek fejeit a lexikális tudással, de alapvető dolgokkal meg nincsenek tisztába!
2009. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

F.O.S

Vílágszínvonalhoz képest meg egyszerűen borzalmas.Nézd meg a fejlettebb európai országokat,mire leérettségiznek már folyékonyan beszélik az általuk tanult idegen nyelvet.Egyetértek az első hozzászólóval,nincsenek követelmények.Senki nem tanul(én se) mert mire gondol egy fiatal? -Minek tanuljak ha így is átmegyek.

Leginkább azt bánom hogy angol órán nem tanulunk semmmit,így csak az interneten tudom gyakorolni a nyelvhasználatot.

2009. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
ja 3.vagyok, 17/F
2009. júl. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

egykalap xar.

Főleg az egyetemen virágzik ki az egész ahol már kemény pénzek mozognak. Tudnék mesélni néhány dolgot de sztem ti is.....no comment

2009. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Bárki bekerül egy 2-es érettségivel szinte bármilyen szakra, kemény pénzekért.. a szakunkások 5 évig szenvednek, szinte ingyen dogoznak gyakorlaton, majd utána nagy részük el sem tud helyezkedni, mert nincs munkalehetőség.. :S azok a sík hülyék meg, akik 2x buktak általánosban, 3 év alatt lerendezik a szakmunkást, de dolgozni ők sem tudnak tovább..

Mindenki tanul, csinálja a 2 egyetemet párhuzamosan, tanfolyamról tanfolyamra jár, de több semmivel nem lesz. Külföldön van a jövő, itthon nagyon rossz a helyzet minden téren. (oktatás, egészségügy, munkalehetőslgek, támogatások...)

nyelvet kell tanulni, és menni amerre lehet. csak sajnos általános-és középiskolában nem valami kecsegtető a nyelvi képzés (tisztelet a kivétel suliknak és a szorgalmas diákoknak, tanároknak)

2009. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Jelenleg hanyatlóban van. Hiába szidjátok az orosz mintát, addig voltunk az élmezőnyben, míg azt követtük. Most felvesszük a nyugat európai mintát ami lefelé viszi az egészet. Az hogy nem lehet 4-ig bukatatni, az tulajdonképpen egy hazugság a tanuló és szülő felé, mert azt hiszik, hogy nekik okos gyermekük van. 4. és 5. osztályban meg jön a kopp. Most meg az hogy meg alarják szüntetni 6-ig a buktatást, meg hogy addig csak tanítók utánna meg egyetemet végzettek taníthatnk (ez még csak terv) nagyon igazságtalan, mert így a főiskolát végzettek nem bolognai rendszerben nem is fognak munkát kapni. A középiskola az haggyám, de egyáltalán nincs egységes felsóoktatási rendszer. Minden oktató, (mert itt oktatókról és nem pedagógusokról beszélünk) azt tanít amit akar. Nincs átjárhatóság az iskolák között. Talán ez is az oka, hogy sokszor hallani, ha valamelyik fősulin, vagy egyetemen végzett valaki akkor egyből visszautasítják.

Szerintem nagyon is közrejátszik a negatívum a munkanélküliségben. Lehet, hogy eddig sok volt a lexikai tudás, de most hiába kevesebb a gyakorlatias, szakmai rész sincs sehol. Mi az , hogy nem lehet majd HF-t adni? Mert akkor szegény gyereknek nem lesz magánélete alapon. Akkor hol fogja gyakorolni mondjuk a mondatok elemzését, ha minden tantárgynak csökken az óraszáma.

Most kezdték el csak igazán szétverni az oktatási rendszert.

2009. júl. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Pontosan, ahogy az utolsó látja.

Ha kicsit elgondolkoznak a korábbi válaszadók, amíg az orosz (porosz) oktatási rendszer volt, nem volt ilyen mélyrepülés. A 8 éves liberális oktatáspolitika tönkrevágott mindent, az általános iskolától a felsőoktatásig.

Nincs buktatás, semmi de SEMMI fegyelmezési lehetőség nincs a tanár kezében.

A tananyag is csak szelektíven nőtt meg, a reál tárgyak esetében elképesztő, miket kell tudni a diáknak.

A történelem még csak-csak áll valahogy, de a magyar mint tantárgy kb. az ének-rajzzal egy szinten szerepel a diákok szemében, hála a követelményszintnek.

A bolognát gondolom nem kell bemutatni, a tanárképzést is úgy vágják tönkre ahogy tudják.

Csak dióhéjban, vázlatszerűen

2009. júl. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Szar.FosSzar.

Olyan műszerekkel dolgoznak (egyetemeken, főiskolán, kórházakba,laborokba,rendőrségen) amelyeket amerikában 20 évvel ezelött kiselejteztek! Szerintem onnan hozták ide Mo.-ra, "csúcs gépek" néven... Szóval kb. félek elkezdeni azon gondolkodni, h itthon tovább tanulok nagy pénzekért, kigürcölöm a belemet és ne adja isten kikerülnék Amerikába csak néznék mint Rozi a moziba, hogy milyen gépekkel dolgoznak és az egész tanulásosdit előről lekéne tennem..

Sztem mindenki jobban jár, ha nagyon belehajt és ösztöndíjjal elmegy valahova külföldre tanulni!

2009. júl. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!