Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti örültök a plusz 5000...

Ti örültök a plusz 5000 állami helynek?

Figyelt kérdés

A módosítás értelmében 2400-al több hallgatót vesznek fel teljes állami támogatással műszaki képzésekre, kilencszázzal nő az informatikus, hétszázzal az agrárhelyek száma. Az egészségtudományok területén négyszázzal, a sporttudományok területén százötvennel emelkedik a keretszám.

A változtatás érinti a külhoni kihelyezett képzéseket is, a magyar nyelvű szakokon négyszáz teljes állami ösztöndíjas helyet biztosítanak - közölte Hoffmann Rózsa.



[link]


2012. júl. 1. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Én örülök, mivel műszaki területre jelentkeztem. Az infónak is örülök, mert oda a barátom jelentkezett :)
2012. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is infóra, ezért örülök neki. De még így is jóval kevesebb mint tavaly.
2012. júl. 1. 11:45
 3/9 anonim ***** válasza:
"Az egészségtudományok területén négyszázzal" <--- ez egészen pontosan mit jelent? Az orvosi karokat, gyógyszerészetet is érinti? Vagy az változatlan?
2012. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én gazdaságira jelentkeztem, de egyetlen helyet sem kapott :(( De azért örülök, h 5000-rel kevesebb diák fog szenvedni anyagilag
2012. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem ártott, hogy vmit korrigáljanak, mikor mindent levettek volna. Am még így is jobban jár az állam, mert kevesebb ez a plusz hely, mint ami a részösztöndíj lett volna, persze arra nem jelentkeztek, ezért vtak kénytelenek berakni.. De így viszont a természettudomány is rosszabbul jár a tavalyihoz képest, de még az infó is.. Melegfelvonulásból kijött volna kb +200 hely minimum sztem, de azt muszáj nálunk
2012. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 14:19


AZért ezeket ne keverjük bele.

Akkor minek építsünk stadionokat? Pl amit Debrecenbe akarnak annak az ára 2/3-a a a jövőévi felsőoktatási büdzsének.

2012. júl. 13. 14:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy stadiont meg te ne keverj össze a melegfelvonulással. Az egyik gyarapít vmivel, hozzáad a gazdasághoz, vminek kell épülnie azért. Az a másik meg pénzkidobás a nyugat seggnyalására, hogy ne nácizzák annyira az orbánt, miközben az ország itt döglődik és már az oktatáson is spórolniuk kell.. Senki nem mondja azt, hogy pl a nyugdíjak beszüntetésével lehetne mindenkinek ingyenes a felsőoktatás, de ha egyszer ilyen csöves ez az ország, akkor a felvonulás helyett legyen inkább +200 hely, mert nem az utcai b.zulástól fog felemelkedni az ország (mint ahogy ők azt annyira szeretnék állítólag). Ez az 5000 hely meg nem nagy segítség, mikor összességében sokkal kevesebb az állami támogatott, a műszakin meg hiába kerül be több 300 pontos most, ha úgyis kibuknak fél év alatt, az orvos meg úgyis elhúz majd külföldre, hiába írogatnak alá ilyen szarokat.. A többit meg csökkentették, szóval lehet örülni most
2012. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Egy stadiont meg te ne keverj össze a melegfelvonulással. Az egyik gyarapít vmivel, hozzáad a gazdasághoz, vminek kell épülnie azért"


AZért ez nem sokat segít a gazdaságon. egy nagy pénzkidobás az elég.

Hogy a showder klubból idézzek: "DE minek???"

Gazdasági válság közepén tényleg ez a legnagyobb gondunk. AZ igazság, hogy azért kell megépíteni mert Orbán megígérte Kósának. Sok dologra fölöslegesen dobnak ki pénzt. Erre 70-80 milliárd megy el, de folyton azt kell hallgatni, hogy szükség van a megszorításokra. PL a mi városunkban a helyi fideszes képviselők megszavazták a sportcsarnokot, majd miután kiderült, hogy egy nagy hülyeség volt (nincs kihasználva és havi 1 millió csak a fenntartása, ezen felül nagy adósságot hozott a városnak), az egészet az mszp-re akarták kenni, mert a polgármester volt szdszes volt. Csak azt a tényt felejtették el közölni a polgárokkal, hogy a képviselők többségében fideszesek voltak.

2012. júl. 13. 16:00
 9/9 A kérdező kommentje:

teljesen egyetértek vele:


6:40

http://www.youtube.com/watch?v=KD8N9U2Ue1E

2012. júl. 13. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!