Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gazdasági és jogi szakok...

A gazdasági és jogi szakok miért nem kapnak még mindig állami támogatást? 7-8000 támogatást csoportosítanának át a bölcsészképzéshez az idei keretszámokból.

Figyelt kérdés

De a jogi és gazdasági képzés az egyik amivel még mindig könnyebben el lehet helyezkedni. Míg a bölcsész nem ide sorolható. (persze van olyan szak) Mintha szándékosan nem akarnának olyanokat képezni akik a jövő vezető politikai elitjét is képezhetik. Csak azok tartozzanak bele akiknek van pénzük.


[link]


2012. jún. 9. 10:54
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
33%
Mert elsődleges cél az emberek elbutítása.
2012. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

"De a jogi és gazdasági képzés az egyik amivel még mindig könnyebben el lehet helyezkedni."


Legalábbis ez a hír járja, de a valóságban nem igazán van annyira túlértékelve ez a diploma. Jogászokkal Dunát lehetne rekeszteni...

2012. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

"Mintha szándékosan nem akarnának olyanokat képezni akik a jövő vezető politikai elitjét is képezhetik. "

Nem mintha. Pontosan ez megy. Nem kell gazdasági szakember, nehogy a nép rájöjjön, hogy szar van a palacsintában.

2012. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem értem a cikket. Mármint részösztöndíjas képzésre nem lehetett külön jelentkezni. Államisra lehetett, meg teljes költségesre, és azok közül, aki bejelölte a költségest, azok közül a legjobbak mehetnek majd részfizetősre. Én legalábbis így tudtam, így olvastam felvin a hivatalos tájékoztatóban.
2012. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert 2006 előtt jöttek ám a közgazdászok ezrével, hogy bizony a pannon puma már nem ugrál?! Én úgy emlékszem kellett egy bizonyos kiszivárgott hangfelvétel a tömeges ébredéshez...
2012. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

ma 11:31


De költségtérítésesre se jelentkeztek annyian mint amennyi részösztöndíjas hely van.


ma 11:21

A felmérések teljesen mást mutatnak. Azt se felejtsük el, hogy a kormány mikor meghatározta a létszámokat, senkit se kérdeztek meg arról, hogy ez így most jó? Pl természettudományból itthon nehéz állást szerezni. Még jogból, de főként közgazdaságból igen. ÉS szakmán belül.

2012. jún. 9. 12:10
 7/21 A kérdező kommentje:
2012. jún. 9. 12:11
 8/21 anonim ***** válasza:
16%

Azért népszerűbb a jogi a bölcsész és a közgáz szak, mert ott szart se kell tanulni...

És még hogy nehéz elhelyezkedni természettudományos tárgyal... Hát nyíregyházi főiskolás környezetmérnökként biztos is... Lesz itt koppanás, utcát sem BME-sek sepernek hanem corvinusosok

2012. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Azért népszerűbb a jogi a bölcsész és a közgáz szak, mert ott szart se kell tanulni... "


Nem azt mondta, hogy népszerű hanem, hogy el lehet helyezkedni.


Lehet nem véletlen jött ez a cikk is:

[link]


Miután felkapott lett ez a dolog valaki utánanézett, hogy mi az igazság. Személy szerint én ismertem egy szte-st aki természettudományon végzett és munkanélküli. Megismétlem SZTE.

2012. jún. 9. 13:04
 10/21 A kérdező kommentje:

"Lesz itt koppanás, utcát sem BME-sek sepernek hanem corvinusosok"


Nem éppen, hanme bölcsészek. Pl Debrecenben mutattak egy csajt aki utcát seper és bölcsész szakon végzett.

2012. jún. 9. 13:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!