Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvi osztályba járók. (? )

Nyelvi osztályba járók. (? )

Figyelt kérdés

Angol/német nyelvet fogok tanulni. Nektek mit kellett venni?? Mire volt szükségetek?hány füzetet,milyet,miket vettetek? Ha leírnátok mindent pontosan vagyis szóról szóra nagyon megköszönném:))

Amúgy ti mit gondoltok erről a heti 5 tesiről?

Ja igen:) majdnem elfelejtettem heti: 13 angolom 5 németem 2 matekom 2 magyarom 2 törim 5 tesim lesz.



2012. júl. 3. 11:58
 1/4 anonim válasza:

Csak ennyi tantárgyad lesz vagy csak a 'legsúlyosabbakat' soroltad fel?

Nekem németre kellett 2 füzet (nyelvtan és általános- pl szavaknak, gyakorlatoknak, háziknak) + könyv + szótárak.

Angolra 2 füzet(házi olvasmányhoz, minden napi füzet, de nem árt, ha van külön vezetett szótárad) + szótárak + könyvek + házi olvasmányok :D

Sok sikert! :)

2012. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja még heti 6 infom is lesz:) köszönöm szépen! Amúgy igen csak ennyi lesz:DDD köszi:))
2012. júl. 3. 12:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja meg nekem nem is lesz könyvem kilencedikben:) minden fénymásolva kapunk meg ezért kellenek majd mappák
2012. júl. 3. 12:14
 4/4 anonim ***** válasza:

A tizenhárom angolt két tanár fogja tanítani - minimum -, nekem is kettő tanította. Itt csak annyi a különbség, hogy nekem kilencedikben nem volt németem - nyelvi előkészítő osztály.


Tehát angolra minimum két füzet mindegyik tanárnak, plusz nekünk anno kellett szótárfüzet is. Legalább egyet szerezz be, nem baj, ha megmarad, de inkább legyen. Infóra egy kisebb füzet elég, mi nem sokat írtunk bele, talán az első hónapban, aztán utána folyton a gépeken dolgoztunk.


Németre egy vonalas és egy szótárfüzet javasolt, matekra kettő kockás. A tanárom csináltatott velünk beadandókat, azt külön füzetbe kérte. A két magyarból az egyik nyelvtan lesz, a másik irodalom, mindegyikre egy-egy füzet kell, de sokat nem fogtok írni, mert tulajdonképpen ez arról fog szólni, hogy egy szintre hozzák fel az egész osztályt, tizediktől pedig mindenki mehet együtt. Törire szintén egy füzet, tesire meg melegítő és póló :D Bár azt a suli biztosan megveteti majd veletek. (Mit gondolunk a heti öt tesiről? Nekem négy volt nulladikban... pénteken dupla, azon mindig játszottunk.)


Összefoglalva tehát a minimumok, amik mindenképpen legyenek - ha több van, nem baj, jó lesz azutáni évre: hat darab A4-es vonalas füzet, két darab szótárfüzet, egy kisebb füzet - de lehet ez is A4-es, kettő darab kockás füzet

Matekra még körző, vonalzó, színes ceruza - jelölni -, okos számológép (sin, cos, log, stb.)


Remélem, semmit nem számoltam félre. Sok sikert az évkezdéshez! (Habár most lett vége az előzőnek...)

2012. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!