Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Két nyelven szeretnék tanulni...

Két nyelven szeretnék tanulni az egyetemen, az egyiket alap szakon a másikat minorban. Nagyon nehéz a két nyelvet egyszerre tanulni? Inkább válasszak a második nyelv helyett egy másik tárgyat?

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nyelvi alapszakra jelentkeztel, akkor biztos jo a nyelverzeked, szerintem nem veszes belevagni, foleg, hogy ket nyelv az utosebb, mint egy nyelv meg valami mas. De attol is fugg, hogy tanarkepzest tervezel-e, illetve, hogy mindket nyelvet most kezdened nullarol, vagy legalabb az egyikhez van-e mar alapod.


En belevagnek, az biztos.

2009. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakfüggő, mert nyelvszakokon belül is vannak olyanok, amik könnyebbek, lazábban veszik az oktatók a dolgokat, nincs akkora "népirtás". meg persze a képességektől is függ. egy angol-német párosítás már elég kemény, általában csak a legjobbaknak sikerül elvégezni mindkettőt. de ismerek olasz-finneseket/francia-finn..stb nekik még így is könnyebb az életük, mint pl nekem, aki csak 1 szakos németes vagyok hagyományos, 5 éves képzésben. ha jó a nyelvérzéked és nem riadsz vissza, hogy a kőkemény nyelvészeti tanegységektől (van olyan, aminek a logikai felépítése tulajdonképpen tiszta matek) akkor vágj bele. de ne úgy képzelj el egy nyelvszakot, hogy elnémetezgettek, elangolozgattok x évig és tök buli, hanem arra, hogy a keményebb nyelvszakonon a sz@rt is kihajtják belőletek.
2009. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ez engem is nagyon érdekelne. Én úgy gondoltam, hogy orosz-finn vagy orosz-norvég vagy orosz-svéd szakra szeretnék menni. Bár a minorok közül még nem sikerült választani, de ez a 3 szimpi.

Kedves 15:31-es! És a "sz@art is kihajtják belőletek" kifejezés pontosabban mit takar? Ennyire durva lenne? Mik a leghúzósabb tárgyak?

2009. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kifejezés azt takarja, hogy a nyelvszak egy kőkemény valami. az még hagyján, hogy az adott nyelven kell írni, olvasni és egyáltalán felfogni/felismerni a dolgokat, azaz mindent az adott nyelven oktatnak és neked is az adott nyelven kell beszámolni, zh-t írni, vizsgázni. van a nyelvszaknak egy k.rvakemény elméleti síkja, ami a nyelvészet/nyelvtudomány. csupa olyan dologgal találkozol ezen belül, amit még magyarul is alig fogsz fel, csak lesel hogy ok, de mi van??? baromi elvont dolgok ezek, ha nincsen jó problémamegoldó, logikai, absztraháló képességed, akkor vért fogsz izzadni, mert magolni kényszerülsz, a nyelvészetet meg nem lehet magolni, hanem meg kell érteni, rá kell érezni az ok-okozatokra. sokan emiatt hagyják ott, mert ez nem megy nekik. tehát önmagában a tárgyak szopatósak, de ha ehhez még jön egy igazi szivatógép fanatikus őrült tanár, akkor fel kell kötni a felkötnivalót. a nyelvészetbe rengeteg minden tartozik, tulajdonképpen a nyelvi szinteket boncolgatjátok majd, minden egyes apró biszbasz elemét alaposan kivesézve. csak pár a sok közül: fonetika, fonológia, szintaxis (mondattan), morfológia, lexikológia...stb

a szak irodalmi része egyszerűbb, ott korszakokra bontva fogjátok vizsgálni az adott nyelvű, nemzetiségű írók/költők műveit. de ott sem lehet mindig rizsázni, mert sok tanár elvárása, hogy az ő meglátásait kövesd egy-egy korszakának vagy író életművének értékelését illetően. dióhéjban ennyi.

2009. júl. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Igen tudom, hogy a nyelvszak az egyik legösszetettebb szakok egyike, olyan ami eléggé képes aláásni az ember önbecsülését, ha valaki arra számít, hogy úgy fog menni neki a nyelv mint középsuliban. Tudom ott már sokkal keményebb módon megy minden. Nemcsak grammatikából meg beszédből áll a szak, hanem az adott ország történelméből, irodalomtudományából, és emellé jönnek a nyelvészeti dolgok... Már régóta tanulom és szeretem azt a két nyelvet amit szeretnék egyetemen is tanulni, csak sok negatív dolgok hallottam én is a kettős nyelvszakokról, ezért bizonytalanodtam el.
2009. júl. 11. 20:25
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
én olasz szakos vagyok egyetemen most végeztem az elsőt oroszt szeretnék minornak de eléggé gondolkodom rajta. a gimiben tök jól ment az olasz, érettségim is nagyon jó lett elég magabiztosan vágtam bele az egyetemnek majd kb a 3. héttől tudatosult bennem , hogy rengeteg dolgot nem értek (pl. földrajz, irodalom) így az egész évet kb végig olaszoztam amikor nem volt órám akkor is a jkönyvet bújtam szóval ez tényleg nem akkora buli, mint a gimiben
2009. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És melyik az a 2 nyelv, amit tanulni szeretnél?
2009. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Angolt és németet. Tudom veszett nehéz a kettőt egyszerre csinálni, csak hát az az igazság, ha már ennyi energiát beleöltem akkor nem szeretném abbahagyni. Meg mindkettőt nagyon szeretem, tehát ha választanom kéne nem tudnám, hogy szívem szerint melyiket hagynám inkább abba. :(
2009. júl. 12. 05:53
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
:D Dettó. Én anglisztikás leszek, de germanisztikát szeretnék minorba felvenni. Annyira vicces, hogy nem vagyok képes elengedni a németet, pedig középsuliba tudom hogy nem ment a kettő együtt és rengeteget szenvedtem. DE miért szenvedtem, ha most nem venném föl az angol mellé? :):D
2009. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy szeretném, mint a kérdező és az utolsóühozzászóló!! Csak én idén érettségizek. Ti viszont gondolom már benne vagytok keményen:D Hogy megy?
2010. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!