Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzeti Közszolgálati Egyetem...

Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karát elvégezni nagyon nehéz? Valamint a bejutás?

Figyelt kérdés

Más néven ez a Rendőrtiszti Főiskola volt.

Elvégre mégis csak egy felső oktatási intézményről van szó, de azért gondolom akik kitűnő tanulók, meg ilyen-olyan zsenik azok mégsem rendőrnek akarnak menni.

Valaki valami vélemény róla?



2012. júl. 10. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem így van. Én is jól tanulok, reményeim szerint elég pontom is lenne már elég sok helyre, mégis rendőr akarok lenni. Ez nem attól függ, hogy ki milyen tanuló. Én a hivatásomnak érzem, ezért akarok rendőr lenni. A bekerülés már más helyzet, ha megnézted évről-évre 370-nél kezdődnek a ponthatárok minden szakra, és 400 felett érnek véget. Emellett meg kell felelni a fizikai, az orvosi és a pszichológiai alkalmassági vizsgákon is, majd csak ezek után jöhetnek a pontok, tehát bekerülni nagyon nehéz, évre évre magasabbak az elvárások is, hiszen itt is 10×-es túljelentkezések vannak.
2012. júl. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

*évről évre bocsi :)

Egyébként az elvégzéséről sajnos még nem tudok nyilatkozni, de úgy gondolom, csak az jelentkezzen oda, akit valóban érdekel és a hivatásának tekinti, és ennek érdekében kibír mindent, hisz az alapkiképzésen és év közben is rengetegen kihullanak azok közül, akik nem érzik magukénak ezt az életpályát.

2012. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!