Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 9. -ben évnyitó ünnepség után...

9. -ben évnyitó ünnepség után mi történik? Mikor tudjuk meg hogy miket kell beszerezni? (általános iskolába kaptunk listát amin rajta volt hogy miket kell tanévkezdésre beszerezni)

Figyelt kérdés
Mit vigyek évnyitóra? Mit vegyünk amire biztos szükségem lesz?
2012. júl. 14. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anno a beiratkozáskor lehetett venni füzetcsomagot, így ezzel nem volt gond, mi megvettük, bár tök mindegy, első órákon úgyis elmondták a tanárok, hogy mire lesz szükség. :)


Én az első nap, amikor az évnyitó is volt egy noteszt és 2 tollat vittem + olyan táskát, amibe el tudtam hozni a tankönyveket.

Az első nap nagyon laza, ilyenkor még csak az ofőnkkel van óránk, megkapjuk az órarendet, beszélgetünk, elmondja a of. hogy mire számítsunk az évben stb.


Én azt tanácsolom, hogy egyenlőre ne vegyetek semmit, még augusztusban kiderülhet, hogy mire lesz szükség, ha pedig nem, akkor, szept. elején bevásároltok majd.


Füzeteket tekintve középiskolában már A4-es spirál füzeteket használnak, mert sokan írnak a diákok.


Leírom, hogy én milyen órán milyen füzetet használok, hátha segítek vele:

Vonalas spirál: magyar és töri.

Vonalas nem spirál: német (német órán nem írunk olyan sokat, elég a nem spirál is).

Kockás spirál: matek, fizika.

Kockás nem spirál: infó.

Sima nem spirál: kémia, biosz.


Ezenkívül jó, ha van egy noteszod, amibe fel tudod írni a fontosabb dolgokat (iskolai programok, szünetek, dolgozatok időpontjai stb.). Írólap, tollak, vonalzó, ilyesmik kellenek még.

2012. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Nálunk úgy lesz, hogy évnyitó után jön 3 ofőóra, gondolom ott majd elmondják, hogy mit kell venni.


Évnyitóra szerintem csak tollakat vigyél meg füzetet, ahova jegyzetelni tudsz.

2012. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindent elmondtak az első napon hogy mire lesz szükségünk. Tankönyvlistát még a beiratkozáskor megkaptam és egy időpontot hogy mikor lehet menni érte. Évnyitóra meg vittem két tollat meg egy jegyzet füzetet, akkor mindent elmondtak hogy milyen füzetek kellenek meg miből mennyi. Akkor a többi infót pedig később tudtuk meg amikor már elkezdtük az adott órákat az adott szaktanárokkal ők is külön elmondták hogy mit kérnek, mit várnak el tőlünk. Nálunk erről szólt az 1. hét.

Füzetet, tollat vigyél magaddal többit meg majd megtudod.

2012. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ünnepség után felmentek az osztályterembe, ahol osztályfőnöki órák lesznek. Az osztályfőnök elég sok mindent fog ismertetni (házirend, tanév rendje, tanárok neve, órarend, menza stb.). Tolltartót vigyél, noteszfüzetet, amibe jegyzetelni tudsz valamint egy kis pénzt is vigyél ( pl. ellenőrzőre). Vigyél enni, inni. Persze büfé is lesz biztos, de valószínű, hogy olcsóbb lesz, ha otthonról viszel majd kaját.


A szaktanárok fogják elmondani az első órán, hogy mire van szükségük, tehát én túl sok mindent most még nem vennék. Persze 2 négyzethálós füzet, kb. 4-5 vonalas, 1-2 sima valószínű kelleni fog. Én spirál füzeteket javasolnék, mert elég sokat fogtok írni. De ha lesz például rajz vagy ének, azokra elég egy kisebb füzet is valószínűleg. De mondom én ezekkel az első órát megvárnám.

Nem lesz baj, ha első órán még nincs olyan felszerelésed, amit a tanár kér, de egy noteszfüzet mindig legyen nálad. Minden első órán csak ismerkedtek meg a követelményekről lesz szó úgyis.


Amit én előre vennék: 1-2 csomag írólap valamint egy jó körző, egy tudományos számológép, csomagoló a könyvekre, vonalzó, szögmérő.


Akármit és akármennyit is vásárolsz most készülj arra, hogy a suli első hetében még úgyis mindennap kell majd menned papírboltba, tehát én most túl sokat nem költekeznék, majd akkor.

2012. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Évnyitóra viszek tollat és jegyzetfüzetet, vásárolni akor még ráérek (max veszünk pár füzetet) :)
2012. júl. 14. 14:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek voltak:

Matekra legalább 3 spirál négyzetrácsos+ egy nagy alakú nem spirál, mivel be kellett adni dogafüzetnek. (bár matekszakos voltam, de aki nem volt neki is kellett legalább 2...vannak oldalas feladatok:D)

Magyarra 1 vonalas spirál (a hátulja volt a nyelvtan, annak nem kellett sok.)

Törire is egy.

Föcire egy

Kémia biosz egybe volt sima spirálba:D

Egy angolnak a hátába a szótár és még egy a franciának ugyan így:D

Meg egy spirál minden másnak:D


Nem kellett sokat írni annyira én meg nem cipeltem feleslegesen...12-ben volt a matek a többinek meg van az a tescos ami be van jelölgetve...na az volt minden másnak:D

2012. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!