Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kéne tennem ezek után?

Mit kéne tennem ezek után?

Figyelt kérdés
Idővel vegyészmérnök szeretnék lenni.Gimnáziumba tanulok, viszont az itteni kémia tanítása eléggé alacsony.A pesti Petrik vegyipariba csinálnak olyan szakképzést ami 2 évig tart, és szakmát is ad.(egyenlőre csak vegyészmérnöki segéd).Ahhoz hogy valaki vegyészmérnök legyen el kell végezni az egyetemet.De mivel itt eléggé rossz a tanítás, így szerintem nagy hátrányokkal indulnék az egyetemen.Szerintetek megcsináljam ezt a 2 éves képzést, és csak az után menjek egyetemre vagy gimi után egyből az egyetemre. Tanácstalan vagyok, nagyon megköszönném a válaszaitokat. :))
2012. júl. 16. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A technikusit szerintem akkor nem érdemes. A technikusihoz is kell egy alaptudás, és akkor már jobban jössz ki, ha max kihagysz egy évet, és kémiát tanulsz, majd leteszed az emelt kémia érettségit. De igazából ha tanulnál, egy közép kémiát biztos össze tudnál szedni, vagy akár egy emeltet is, de egy erős középszintű tudással már meg lehet próbálni a vegyészmérnökit.
2012. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azaz igazság, hogy én most is nagyon akarom, hogy jó legyek és jó is vagyok, csak tudod a mostani suliba nincs kémia szakos tanár...:S és amiket a többi tanít...az nem valami jó :/ csak tudod elég nehéz így tanulni hogy még a lehetőség sincs rá.Biztosan megpróbálom a kémia emeltszintűt.Max rátanulok suli mellett.Végülis egy emelt kémi-matek szintű érettségivel már eléggé eleget tudok az egyetemhez.(gondolom)
2012. júl. 17. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!