Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyűlölök tanulni! Mit kéne...

Gyűlölök tanulni! Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Régen nagyon-nagyon szorgalmas voltam, mindig mindent megtanultam kívülről,most meg folyton csak halogatom a tanulást, hányinger jön rám, ha le kell ülni tanulni és gyűlölöm az egészet! Kérlek adjatok valamit tanácsot,hogy ha megszeretni már nem is tudom a tanulást, legalább el tudjam viselni, mert nem szeretném elcseszni az érettségit,de ha így haladok nagyon úgy néz ki, hogy az lesz..
2011. dec. 27. 20:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Jöhet bármilyen tanács,akár valami gyógyszer, tényleg én már semmitől nem riadok vissza, mert nagyon reménytelen ez az egész!
2011. dec. 27. 20:43
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán eddig túlságosan rád volt erőltetve, s most jön ki ez az egész. Legegyszerűbb ha van valami célod, és tudod hogy ahhoz milyen tantárgyak kellenek, s arra ráfekszel.

Felfoghatod simán, hogy az iskola egy munkahely számodra, ahol egyre jobban kell teljesíteni, hogy elismerjenek akár a felnőtteket az 'Igazi munkába'

2011. dec. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy azokat a tantárgyakat is utálom tanulni, amik kellenek majd (és amiket régebben szerettem).

Plusz annyira bizonytalan a jövő Magyarországon (pl.:nem is lehet tudni egyáltalán lesz-e lehetőségem egyetemre menni), hogy nem tudom van-e értelme tanulni, de hogy motivációt ez nem ad, az biztos.

Azért köszi a választ!

2011. dec. 28. 01:31
 4/4 anonim válasza:
Baracsi Attila.: Ez nagyon gyakori,s sokakat érintő probléma. Ezzel sem ártana,ha foglalkoznának,pl: a tanárképzők,hogy megtanuljanak tanítani,nos nem azt akarom ezzel mondani,hogy a tanárok nem tudják hogy hogyan kell tanítani,de probléma az,hogy sokan,egyre többen panaszkodunk hasonló dolgokról,s ez nem vezet jó útra. Alapvetően problémáink vannak a motiváltsággal,ami miatt értelmetlennek érezzük a tanulást,a munkát,s talán ez is lehet egyik oka annak,hogy egyre több a depressziós tünetekkel küzdő gyerek,s fiatal. Igaz erre valóban rájátszanak a valóban látható-érzékelhető,s megtapasztalt élethelyzetek,ami szintén arra "sarkallhat"minket,hogy így gondolkozzunk-érezzünk.Ezt a problémát fel kellene vetni néhány a tanulással,s az oktatással foglalkozó szociológusnak,szakpolitikusnak,s nem ártana,ha pszichiológusok is,és filozófusok is foglalkoznának ezzel,mert érdekes,és fontos problémakör.
2012. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!