Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen, ha jól tudom éves...

Egyetemen, ha jól tudom éves szinten 30 kredit megszerzése alatt áttehetnek költségtérítésesre, ha államilag támogatotton voltam. Ez hogy működik és mikor derül ki, ha esetleg áttettek?

Figyelt kérdés
SZTE-re járok. Első 2 félévemen vagyok túl és különböző okok miatt csak 18 kredit sikerült az első évem alatt összeszednem. Leginkább az érdekelne mikor tudom meg, hogy még államilag támogatott vagyok-e vagy már esetleg áttettek.
2012. júl. 17. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Javaslom hívd fel a tanulmányi ügyintződet ezt tőle és nem tőlünk kellene megtudni.


Nálunk Győrben, pl ha 1 év alatt 30 vagy 2 év alatt 60 (30+30) alatt teljesítesz kirúgnak. A bennmaradók közül további 15%-ot áttesznek költségesre cserében a legjobb 15% költségest államira teszik át.

De intézménytől függ...

2012. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:

Vagy esetleg elolvasni a tvsz-t.


Mondjuk szerintem 18 kredittel nem azon fognak gondolkodni, hogy vajon átraknak-e költségtérítésesre, hanem rögtön megszüntetik a jogviszonyod.

2012. júl. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ha nem szeded össze az n*15 kreditet akkor kivágnak, akkor tesznek át költségesre, ha rosszul tanulsz. Olvasd el a tvsz-t, de elvileg kapsz majd egy nyilatkozatot, hogy mi fog történni.
2012. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

(2) A felsőoktatási intézmény egyoldalú nyilatkozattal is megszüntetheti

annak a hallgatónak a hallgatói jogviszonyát, aki

a) a tanulmányi és vizsgaszabályzatban, illetve a tantervben rögzített, a

tanulmányokban való előrehaladással kapcsolatos kötelezettségeit nem


11


SZTE TVSZ


teljesíti,

b) egymást követő két alkalommal nem jelentkezett be a következő

tanulmányi félévre,

c) a hallgatói jogviszony szünetelését követően nem kezdi meg

tanulmányait, feltéve minden esetben, hogy a hallgatót – legalább két

alkalommal – írásban felhívták arra, hogy kötelezettségének a megadott

határidőig tegyen eleget és tájékoztatták a mulasztás

jogkövetkezményeiről.

2012. júl. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Saját iskolád TVSZ-ét nézd meg, vagy a tanulmányi osztályt / ügyintézőt hívd fel. Nálunk a BME-n ha nincs meg a 30 akkor nem áttesznek, hanem kirúgnak. De ez egyetemtől függ, ezért hívd fel a tiédet!
2012. júl. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!