Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy megszűnik a Felsőfokú szakképzés a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
Mivel most szeptemberbe indul utoljára FSZ szak, van értelme belevágni, nem az lesz ennek a vége, hogy 2 év múlva mikor végeznek a hallgatók akkor a munkaerő piacon értéktelen lesz a bizonyítványuk? Nektek mi erről a véleményetek?

2012. júl. 17. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem szűnik meg, csak átnevezik felsőoktatási szakképzésre.
2012. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én most felvételizem, és én sem hallottam ilyenről h megszűnik.
2012. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt olvastam : (forrás: www.mua.hu)


"Az új OKJ (Országos Képzési Jegyzék) tervezete alapján biztos, hogy törlik a felsőfokú szakképzéseket az oktatási rendszerből. Ezt, a rendszerben egyedülálló kedvezményeket nyújtó képzési formát idén szeptemberben kezdhetik meg utoljára az érettségizettek, azután bezárul ez a „kiskapu”.


A felsőfokú szakképzés, azaz a felsőoktatásba fel nem vettek számára kialakított „intelligens parkoló pálya” egyedülálló előnyöket nyújt. Úgy ad egy felsőfokú szakképesítést, hogy közben nem csökken a felsőoktatásban eltölthető finanszírozott félévek (összesen 12) száma, amennyiben szakképző intézményben végzi valaki ezt a képzést. Amennyiben valaki nem szeretne a két éves felsőfokú szakképzés után továbbtanulni, felsőfokú bizonyítványával kezében állhat munkába. Sajátossága továbbá, hogy egyesíti a középfokú oktatás és a felsőoktatás előnyeit (piacképes szakma, diákigazolvány, családi pótlék, diákhitel, kreditpontok a felsőoktatásba, felsőoktatási felvételi pluszpontok, egészségügyi ellátás).


A változások lassú menete következtében azonban még idén utoljára beiskolázhatnak az intézmények erre a képzésre, utolsó alkalommal. Érdemes kihasználni tehát a lehetőséget, és szerezni egy felsőfokú szakmát akár nappali akár esti tagozaton."

2012. júl. 17. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyetemeken, főiskolákon nem szűnik meg. Felsőoktatási szakképzés néven fut tovább. A lényeg, hogy FSZ-en csak felsőoktatási intézményben vehetsz részt, szakközépiskolákban nem. Ami részben jó, mert sok diák alapoz arra, hogy az épphogy kettes érettségivel elmehet majd egy szakközépiskolában FSZ-re, mert ugye a követelmény az érettségi, teljesen mindegy, hogy milyen eredménnyel. Szóval igen, van értelme belevágni. :)
2012. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ohh, köszi. Ezek szerint a figyelmetlenségbe beleestem én is és ez az info elsiklott mellettem. :)
2012. júl. 17. 18:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Megszűnik az FSZ, az 55-ös kódszámú OKJ is emeltszintű lesz.


Szint

Meghatározás

ISCED szint

21

alapfokú részszakképesítés, amely befejezett iskolai végzettséget nem igényel, az iskolarendszeren kívüli szakképzésben, illetve a HÍD II. programban szerezhető meg

2

31

alsó középfokú részszakképesítés, amely alapfokú iskolai végzettségre vagy a szakmai és vizsgakövetelményben meghatározott bemeneti elméleti és gyakorlati tudáselemekre (a továbbiakban: bemeneti kompetencia) épül, iskolarendszeren kívüli szakképzésben, illetve HÍD II. programban szerezhető meg

3

32

alsó középfokú szakképesítés, amely alapfokú

3

TERVEZET

iskolai végzettségre vagy a szakmai és vizsgakövetelményben meghatározott bemeneti kompetenciákra épül, iskolarendszeren kívüli szakképzésben szerezhető meg

33

alsó középfokú szakképesítés-ráépülés, amely alapfokú iskolai végzettséget igénylő, iskolarendszeren kívüli szakképzésben megszerezhető szakképesítésre épül

3

34

középfokú szakképesítés, amely alapfokú iskolai végzettségre vagy a szakmai és vizsgakövetelményben meghatározott bemeneti kompetenciákra épül, jellemzően iskolai rendszerű szakképzésben szerezhető meg

3

35

középfokú szakképesítés-ráépülés, amely alapfokú iskolai végzettséget igénylő, jellemzően iskolai rendszerű szakképzésben megszerezhető szakképesítésre épül

3

51

felső középfokú részszakképesítés, amely érettségi végzettséghez kötött és iskolarendszeren kívüli szakképzésben szerezhető meg

4

52

felső középfokú szakképesítés, amely érettségi végzettséghez kötött és iskolarendszeren kívüli szakképzésben szerezhető meg

4

53

felső középfokú szakképesítés-ráépülés, amely az iskolarendszeren kívüliszak képzésben megszerezhető érettségi végzettséghez kötött szakképesítésre épül

4

54

emeltszintű szakképesítés, amely érettségi végzettséghez kötött és elsősorban iskolai rendszerű szakképzésben szerezhető meg (felsőoktatási kreditértékkel rendelkezik)

5

55

emeltszintű szakképesítés-ráépülés, amely az elsősorban iskolai rendszerű szakképzésben megszerezhető érettségi végzettséghez kötött szakképesítésre épül (felsőoktatási kreditértékkel rendelkezik)

5

62

felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés

5

2012. júl. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!