Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi érteleme lenne egy...

Mennyi érteleme lenne egy finn vagy norvég vagy svéd vagy holland minornak?

Figyelt kérdés

Szimpatikusak lennének ezek a szakok, de sem választani nem tudtam, és azt sem tudom, hogy valami értelmük van-e vagy fölösleges jelentkezni rájuk.

Mit gondoltok?


2009. júl. 14. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy mi a fő szakod, illetve mik a terveid a továbbiakban. Tanár akarsz lenni? Mert akkor nem ajánlom ezeket, középiskolában nem nagyon tanítják ezeket a nyelveket.
2009. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Orosz lenne a főszak.

Nem igazán szeretnék tanár lenni, inkább tolmács /fordító.

2009. júl. 14. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincsen hogy egy nyelvnek ne legyen értelme,szóval akármelyiket is választod,hátrányodra biztos hogy nem fog válni.

Én a helyedben a svéd mellett döntenék mert sztem az a legszebb nyelv a 3közül. De ha még spanyolul nem tudsz akkor szerintem abba lenne érdemes belevágni! Spanyol tolmács a jobb helyeken el kell. ja és jóóóóóóó sok gázsit kapnak :)

2009. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze, én sem úgy gondoltam, hogy semmi hasznom nem lehet belőle. De, hogy megéri-e, van-e rá akkora kereslet, hogy értelme legyen tanulni.

Sapnyolul sajnos nem tudok. És így nem vehetem fel minornak, vagy???

5 éve tanulok latinul, szóval túl nehéz nem lenne, de hááát sajnos nálunk csak latin volt :(

2009. júl. 14. 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha fordito/tolmacs mesterkepzes erdekel, akkor a fenti nyelvek barmelyike jol johet minornak, valaszd azt, amelyik szimpatikusabb, mondjuk en mindenkepp az egyik skandinav nyelvet valasztanam.
2009. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!