Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF-en lehetséges, hogy egy...

BGF-en lehetséges, hogy egy hallgató a KVIKen kezd, majd szakirányválasztáskor a KKKra megy?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az idei felvételiben a BGF-re jelentkeztem kereskedelem és marketing alapszakra. Nemrég küldtek egy szakirányválasztással kapcsolatos kérvénylapot, miszerint meg kell jelölnöm, melyik karon szeretnék tanulni (KVIK vagy KKK), majd később azon szakirányt is választani.


A legszimpatikusabb a KVIK, mivel nem pesti vagyok, és ide fél óra alatt eljuthatok, míg a KKKra kb. másfél óra, ez télen pl. problémát jelenthet, és a tanulmányok melletti munkavállalást is nehezíti a napi 3 órás utazás. A KKK-n viszont sokkal jobban tetszenek a szakirányok (ezeket a 4. félév után kell választani). Lehetséges olyan, hogy valaki a KVIKen tanulja az első 4 félévet, majd a szakirányt a másik karon veszi fel?


A tájékoztató szerint a felvett hallgatók fele az egyikre, másik a másik karra lesz beosztva, a karválasztási kérelmeket pedig a felvételi pontszámokhoz és a férőhelyekhez kötve bírálják el (gondolom a magasabb pontszámú diákokat előbb). Nekem abszurdnak tűnne, hogy a valamelyik kar irányába torlódó jelentkezési többség miatt valakit a "sors keze" beoszt egy karra, ahol olyan szakirányt kell választania, ami nem is igazán érdekli, ezért most bizonytalan vagyok, bármilyen információ jól jönne.


Tervezek telefonálni is az iskolának (e-mail címet nem találtam), de nem akartam butaságot kérdezni, ezért gondoltam előbb itt felteszem a kérdést. Előre is köszönöm!



2012. júl. 18. 23:11
 1/1 anonim ***** válasza:
elvileg lehet, gyakorlatilag úgy tudom csak akkor, ha a kkk-ról is át akar majd menni valaki a kvik-re. KKK-n a marketinges szakirányok vannak inkább, kvik-en meg a kereskedelemmel kapcsolatosak, nálunk most volt szakirányválasztás, és egy-két embernél olvastam, h annyira megtetszett neki az egyik tárgy, -logisztika- , hogy inkább átmenne kvik-re vmi kereskedelmi logisztika, vagy milyen szakirányra, aztán, hogy mi lett belőle nem tudom. Amúgy megértem, hogy a távolság miatt nem akarsz a kkk-ra menni, én oda járok, mert nem km-en vagyok, hanem ng-n, én se pesti vagyok, és nekem jó esetben 2 óra amig beérek,haza meg általában több is :S, és hát elég fárasztó.
2012. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!