Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felvételibe legaslább hány...

A felvételibe legaslább hány százalékot/pontot kell elérni hogy felvegyenek az Apáczai Csere János gimnáziumba?

Figyelt kérdés
És 7.-be és 8.-ba milyen jegyek szükségesek?
2012. júl. 19. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80 pont biztos hogy kell és szerintem 4,2-3 alatt nem igazán foglalkoznak veled. (Mivel magyaroszág 3ik legjobb sulija).
2012. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Minden évben más,a felvételizőktől függ.

De 4.5-4.6 és 80 pont az írásbelin minden évben kell.

2012. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Barátnőm egész általánosban kitűnő volt, a központija 87 pontos lett, a tehetséggondozója 76 és 56.volt az ideiglenesen, szóval igen..végül
2012. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! :D

Én szeptemberben 9-es leszek, humán tagozaton.

Tehetséggondozót kell írnod magyarból és matekból is.

Nekem a matek elég gyatra (23p) lett, a magyarom meg 41p. A matek pontjaidat megfelezik(ha humánra mész) így a max 50-ből csak max 25-öt lehet elérni

7-ben 4 vagy 5 négyesem volt 8. félévben pedig 5. De csak bizonyos tantárgyakat néznek, mint a magyar, irodalom(ezeknek az átlaga) töri, matek, ideg. nyelv, meg valami term. tudományos tárgy. A jegyekből származó (max 50) pontot el kell osztani öttel (nekem így a max 10-ből 9 lett) Aztán ott a szóbeli pont ami max 25. Szóval 87,5p/110-ből, ami nem túl fényes, de a mögöttem kb. 15 hellyel állót is felvették, úgy, hogy én se voltam benne biztosan az osztályban, az ideiglenes jegyzéken

A szóbeli nagyon jó volt, a tanárok jó fejek és az Apáczai weboldalán mindig felrakják a szóbeli témákat,hogy ki tudd dolgozni.

Ha valamire kíváncsi vagy nyugodtan írj privit!

2012. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Ha lesz kérdésem még lehetséges hogy írni fogok! :)
2012. júl. 22. 22:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon a legerősebb gimi. 4,2 átlag? Hol élsz te kedves első? 80 felett biztos kell a felvételi és 4,8 felett az átlag is.
2012. júl. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

utolsó:

Alapvetően igazad lenne, csakhogy a jegyek magába a felvételibe hivatalosan kevesebb mint 10%-ban számítanak (anno mikor én felvételiztem, akkor 0%-ban számított a jegy, ez így is van rendjén, hisz az érdemjegy az adott iskola színvonalának, adott tanár követelményeinek megfelelően ér annyit, amennyit).

Ha már bekerült, akkor persze jobb, ha komolyan veszi és hajtja magát ott az Apáczaiban.

2012. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként nem ártott volna hozzátenned, melyik tagozatra mennél, mivel tagozatonként eléggé más a pont. Csak egy példa, hogy szóbelire behíváshoz mennyi volt a ponthatár legutóbb:

matematika-fizika tagozat: 47,5 pont

természettudományi tagozat: 46 pont

biológia tagozat: 36,5 pont

humán tagozat: 36,5 pont

Tudom, hogy ez nem az konkrétan, amit te kérdeztél, ezzel csak szemléltetni akartam a tagozatonkénti eltérést.

2012. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Osztálytársamnak írásbelin 57 pontja lett, fogalmam sincs, hogy hogy, de elmehetett szóbelizni... ( Na jó. Tudom, hogy hogy, csak hosszú leírni:D) Az átlaga nem lehetett több 4,5 - nél..
2012. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na mi van fölvettek?
2015. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!