Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gimnáziumot tudtok...

Milyen gimnáziumot tudtok ajánlani egy kitűnő tanuló gyereknek Budapesten az alábbiak figyelembevételével?

Figyelt kérdés

Szempontjaim a következők:

1. Legyen színvonalas oktatás és jó egyetemi felvételi arány, de ne legyen "versenyistálló";

2. Ne csak oktassanak, neveljenek is, emberségre és hazafiságra;

3. Két idegen nyelvből jó nyelvvizsgaarány;

4. Nem utolsósorban: Nagyon jó közösség, szerethető iskola legyen!



2012. jún. 21. 21:58
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
55%

Veres Pálné?


[link]


Nekem elég jól bejött és ezeket a szempontokat úgy hiszem elég jól lefedi.

2012. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
75%
Ne legyen versenyistálló, pedig kb. azt írtad le.
2012. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim válasza:
31%

Árpád Gimnázium


Oda járok én, jó hely szerintem.

2012. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
84%
Eötvös, Radnóti, Trefort, esetleg Apáczai (utóbbi az egyik legerősebb az országban, csak hát sokan versenyistállónak mondják. De a diáko kvalamiért mindig ott vannak az OKTV-döntőkben, és majdnem mindenkit az első helyen vesznek fel egyetemre)
2012. jún. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Eötvöst nézegettem - de mit olvasok: gyurcsányista fiatalok, köztük Eötvös gimnazisták, letolt nadrággal demonstráltak a metrón. Hát ez nem a mi világunk...

Radnóti inkább a hitközségé, a Fazekas meg az ifjú zsenik gyűjtőhelye, Apáczai szintén "versenyistálló.

Veres Pálné - erről jó lenne többet tudni.

2012. jún. 22. 19:35
 6/44 anonim ***** válasza:
63%
Eötvös pedig kultúráltnak tűnik, sokszor voltam ott. Én azért az Apáczait ajánlom, akár versenyistálló akár nem, a többi szempontnak megfelel és jó eséllyel felvesznek egyetemre (szempontjaid: 2. testvériskolájával Kolozsváron jó a kapcsolata, ezáltal elég hazafiasnak mondható 3. sok embert ismerek akik második nyelvből szereztek nyelvvizsgát mint francia, orosz, latin, olasz 4. a suliban található a koli, ami eléggé megdobja a hangulatot, nem beszélve a baráti iskolákkal történő közös programokat).
2012. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
71%

A Veres Pálnéről mi érdekel?


Én 6 osztályosba jártam oda annó, nekem nagyon tetszett.

A közösség jó, az oktatás is jó színvonalú, de mégsem kell halálra tanulnia magát az embernek.


Nálunk az osztályban "kötelező" volt előrehozott érettségit tenni az első nyelvből. (1 ember kivételével ezt mindenki sikeresen letette + nyelvvizsgát is csinált, mindenki elsőre.)

A 2. nyelvet is meg lehet simán tanulni nyelvvizsga szintre. (Többen a 2.-at is letett, vagy végzés után 1 éven belül megszerezték.)


Továbbtanulás szempontjából pedig talán 2-3 ember nem ment tovább, de aki jelentkezett egyetemre, mindenkit felvettek. (Szinten mindenkit az első helyen megjelölt intézménybe ráadásul.)

Szóval elég jó továbbtanulási alap.

2012. jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
77%
Az Apáczai úgy "versenyistálló", hogy aki tanulni akar, annak minden lehetősége adott rá, a legjobbaktól tanulhat, viszont aki nem akar, azt a tanárok nagy része békén hagyja. Én például elvégeztem úgy ezt a versenyistállót, hogy 4 évig jártam olasz órákra, és egy szót sem tudok olaszul, 3 évig emelten tanultam fizikát és kb minimális a tudásom. (Nem mintha büszke lennék rá:S ) csak szerettem volna szemléltetni, hogy senki nem kényszeríti a gyerekeket, hogy OKTV-re menjenek, meg halálra tanulják magukat.
2012. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, aki tanácsot adott! Elsősorban az érdekelne, szeret-e vki odajárni ill. szép emlékei vannak-e az ott töltött időszakról.

Szent Istvánról tudtok valamit?

2012. jún. 25. 11:24
 10/44 anonim ***** válasza:
63%

06-23 21:20:


Akkor nem tudom, Zsigri miért osztogatta az 1-eseket, ha nem küldtek be a diákjai kömal feladatokat? (Utóbbiról jut eszembe, 4 éven át előfizetők voltunk, nem önszántunkból.) Persze felemelhette volna nyugodtan bárki a szavát,hogy ő nem akar órákat ülni arany dánielen, vagy mikolán, vagy később oktv-ken, de az igenis utána hátrányos megkülönböztetésben részesült (ennek megfelelően indult az egész tagozat/osztály ezeken). Ahogy az is, aki nem adott be szorgalmikat (versenyfeladatok). Meg ugye olyan is meg-megesett, hogy a fizika dolgozatba versenyfeladat került be, amivel szakkörön foglalkoztunk, mivel a tagozat nagy része nem nagyon akaródzott szakkörre járni, hát jött ez a kis szívatás. A földrajz tanár (mozsó, már nem tanít ott) szintén egy külön állatfajt képviselt: bár rettentő jó tanár volt, emberileg igencsak kifogásolható volt, amikor hosszú heteken át minden órán ugyanazt az embert szívatta. Nem tagozatos tárgy volt a földrajz, de olyan komolyan vette a tanár, hogy az volt a legbeszarósabb óránk a négy év alatt, igazi lelki terror volt az az óra. Nyilván tanárfüggő is, meg szerintem az is, hogy ki milyen tagozatra megy, de az biztos, hogy az A-sokat (mint az iskola hagyományosan legsikeresebb osztályát) általában hajtják rendesen.

2012. jún. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!