Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaváltás, megérné?

Iskolaváltás, megérné?

Figyelt kérdés
Szóval, most ballagtam el 8. osztályból, egy olyan suliból, aminek van gimnáziumi és általános iskolai része is. Én az utóbbiba jártam. A felvételin elrontottam a magyart, túl optimisták voltunk, és csak négy sulit jelöltünk be. Abból egybe szerettem volna menni, nem vettek föl se abba, se a másodiknak jelöltbe. Így maradt a sulim gimnáziumi része, ahol viszont néhány jelenlegi osztálytársammal újabb négy évre össze leszünk zárva. A mostani osztályunk elég rossz volt, mindenkit cikiztek, és én megvédtem őket, ezzel szerezve egy csomó "ellenséget", amiből páran újra az osztálytársaim lesznek. Van egy nagyon jó barátnőm, meg néhány olyan tényező, ami miatt maradnék itt, de mivel elég gyenge a suli, viszont én szeretnék egyetemen továbbtanulni, ráadásul egy évvel fiatalabb vagyok (ősz végén leszek csak 14), úgy gondoltam, hogy megírnám újra a központit, vagy 10.-be megpróbálnék átmenni máshová (egy erősebb suliba, mert elég jó átlagom van/volt). Az a kérdés, hogy vajon megérné-e.(Elég hosszúra nyújtottam, ezért elnézést kérek:) )

2012. júl. 19. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom... Szerintem ne arra adj, hogy ki mennyire szimpatikus neked, vagy te mennyire vagy szimpatikus másnak.

Engem nem szerettek középiskolában, mert visszahúzódó voltam, nem voltam benne a nagy balhékban a gyepáljuk meg xy-t azért mert kék a szeme jellegű megmozdulásokban. Mégis úgy gondoltam, hogy én egyetemre szeretnék menni, és ez a cél, ebben pár idióta nem akadályozhat meg.

Azóta lediplomáztam, múlthéten vettem át a diplomám, a héten voltam állásinterjún, és 2 hét múlva remélhetően kezdek is :) Tehát nem vagyok elveszett gyerek.

Az motiváljon, hol tudsz tanulni. Az iskola erőssége teljesen mindegy egységes érettségi van. Maximum ha gyengébbnek érzed a sulit te tudd magadban, hogy többet és jobban kell tanulnod, hiába ad 4-est a tanár arra, ami éretségin kevés lenne.

Ezt magadban kell lezongorázni.

2012. júl. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1) Gratulálok a diplomához és az álláshoz :)

2) Igen, tudom, csak hát én egyrészt nem elsőtől jártam abba az osztályba, hanem két éve félév előtt mentem át, és így alapból én voltam a "fura új gyerek :D", és kb még mindig nem illeszkedtem be teljesen. :/

Másrészt meg megkaptuk a listát, hogy kik lesznek a tanárok... hát, nagyjából a legrosszabbak. Igen, persze, kifogás mindig van, de aki azt a tárgyat tanítja, amiből érettségiznem kéne, szerintem utál engem, vagy nem tudja ki vagyok (de tényleg. Nem tudja a nevem, pedig egy éve tanít... :D) És néztem a sulinak a továbbtanulási eredményeit, és nem lettem tőle túl boldog :D

2012. júl. 20. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!