Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy nem akarom elkezdeni az MA-t?

Figyelt kérdés

Beadtam a jelentkezésem magyartanárra. Nem akarok tanár lenni, de úgy gondoltam, hogy majd később elvégzek mellé olyan tanári szakot, amit szívesen tanítanék, pl. ügyvitel tanár.

De a felvételi vizsgák újra eszembe juttatták, hogy tényleg nem akarok tanár lenni. Helyette inkább elmegyek dolgozni, amúgy is adminisztráció terén gondolkodom.

Kérdés: fent.



2012. júl. 22. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Azt a két évet már fél lábal is ki lehetne bírni. Akkor semmi értelme nem lenne az elmúlt három évednek.
2012. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A BA-n belül elvégeztem az ügyvitel szakirányt. Ezzel titkárnői feladatokat elláthatok :)


Ez lehet, hogy fontos infó lett volna :)

2012. júl. 22. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne azt mondd, hogy nem mész MA-ra, hanem azt, hogy dolgozni mész. A munkaszerződést még a tudtuk nélkül írd alá, nehogy megvétózzák.
2012. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De ha felvesznek mit csináljak? Végezzem el az első félévet, legalább kiderül, hogy tetszik-e vagy passzívra állítsam az állapotom vagy be se iratkozzak?


Ha elmegyek dolgozni, nem a lakóhelyemben gondolkodom. Felmennék Pestre vagy Győrbe valószínűleg.

2012. júl. 22. 21:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg, veszteni nem vesztesz semmit, max. egy félévvel tovább nem kell dolgoznod. Lehet megtetszik majd.
2012. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ülj le és beszéld meg velük. Mondd el nekik azt, amit nekünk: a vizsgák során ráébredtél hogy a magyar tanítás téged nem érdekel, és nem szeretnél egész életedben valami olyat csinálni ami nem tetszik. Ezért a következő lehetőségekből választasz (...). Segítsetek dönteni.
2012. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ügyvitel területén szereztem emelt szintű OKJ szakmát. Adok egy tanácsot neked. Ha tudsz, MINDENKÉPP szerezz diplomát, mert egy utolsó senkiházi titkárnőnek is diplomával lehet már csak elmenni, különösen igaz ez a multikra. Ők szóba se állnak azzal, akinek nincs diplomája. És a bölcsészdiploma általában megfelel a célnak.
2012. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem.


Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 24. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!