Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy éve vagyok együtt a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy éve vagyok együtt a barátommal, eddig helyi fogamzásgátlókat használtunk de mostmár szeretnék elkezdeni gyógyszert szedni. Csak az a baj, hogy a szüleimnek nem szeretném ezt elmondani. Szerintetek mit csináljak? Menjek el magamba a nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy még 18, akkor elméletileg kell hozzá szülő.


Gyakorlatilag:


Elmész egy háziorvoshoz, aki nem ismer se téged, se a szüleidet. Megmondod a gyógyszer nevét, hogy ezt szeretnéd feliratni, már régóta ezt szeded. legtöbb esetben kiadják a receptet.

2011. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
már elmúltam 18, a háziorvosos témát meg nem szeretném, mert azért nem mind1 hogy milyen gyógyszert ír ki. mindenkinek más a jó... nem szeretnék tőle elhízni meg ilyenek...
2011. dec. 3. 19:44
 3/13 anonim ***** válasza:

Én 15 vagyok, anya kísért el a nőgyógyászhoz, amikor fel akartuk iratni. Nem kérdezett semmit, nem volt semmi vizsgálat és felírt egy tablettát...


Jó, igaz bevált, de a legtöbb nőgyógyász pont annyira vizsgál meg, mint a háziorvos. A nőgyógyász is eleinte sötétben tapogatózik, mert sose tudhatja, hogy kinek hogyan reagál a szervezete egyes gyógyszerekre. olyan, mint pl. a fájdalomcsillapító mellékhatásai. Van, akinél van, van, akinél nincs és lehetetlen előre megmondani.


Ha elmúltál 18, akkor menj el egyedül nőgyógyászhoz, vagy, ha nem akarsz (zavar, félsz ilyesmi) akkor kérd meg az egyik közeli barátnődet, hogy kísérjen el.

2011. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. dec. 3. 19:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2011. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14 éves kor felett nyugodtan mehetsz egyedül dokihoz...de mivel már felnőtt vagy baromira nem értem a kérdést se
2011. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mit nem értesz rajta? Akárhány éves vagyok, akkor is ez egy nagy döntés szerintem.
2011. dec. 3. 22:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért kellene elmondanod, ha elmúltál 18? Választasz egy nőgyógyászt, elmész hozzá, megmondod mit szeretnél, ha szerencséd van, elküld vérvételre, mert tényleg odafigyel (engem meg kb egyik barátnőmet sem küldték el), aztán felírja a megfelelőt. Te meg kiváltod.
2011. dec. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én 17 vagyok. 2 éve vagyok együtt a pàrommal, és én fogtam magam és egyedül mentem el orvoshoz. Nem kötekedett a doki meg semmi nagyon aranyos volt megvizsgàlt és màr irta is fel a gyògyszert. 2 hònapja szedem szüleim még mindig nem tudjàk...
2011. dec. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én mondjuk vérvétel és alapos vizsgálat nélkül felírt fogamzásgátlót nem kezdenék el szedni, de hát mindenki úgy válik meddővé, ahogy akar.
2011. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!