Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tovább tanulás. Kémia vagy...

Tovább tanulás. Kémia vagy biosz? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Előre is szeretnék elnézést kérni amiért hosszú lesz, de remélem minél többen írnak hasznos kommenteket:)


A harci helyzet, hogy most leszek végzős gimnáziumban. Alapjába véve humán beállítottságú vagyok, ezért töri faktot vettem fel...(Amit már megbántam, mert ugyebár nem megyek jogásznak) Matek, fizika teljes mértékben távol áll tőlem, főleg a matek) Mindezek ellenére mindenből 5ös vagyok, vagy tudom hogy ez nem jelent semmit sem:)

Jogász helyett rájöttem, hogy valami TTK-ra gyógyszerészetire vagy ilyesmire kéne mennem.

Kémia:

9-10.ben volt kémiám, én voltam a legjobb belőle dicséretes ötös voltam, de most mostmár nincs kémia így alapból 1 év kimaradt

Biosz:

10. óta van biosz, de a növénytan nem igazán érdekel... idén is és tavaly is 5ös voltam ebből is, és főleg idén szerettem meg a biokémia tananyag miatt.


Ezért már gondolkoztam a biomérnökin, de ezért, hogy ez a kicsi biokémia tetszett, még nem biztos hogy már olyan mélyen is vagy részletesen is tetszene (Tehát félek tőle)


Igazából az első körben azt kéne eldönteni, hogy kémiára vagy biológiára álljak rá jobban. Sajnos még 18 éves fejjel sem tudom eldönteni, hogy mi szeretnék lenni. Úgy érzem kicsit minden érdekel, de olyan nagyon semmi... Vagy csak túl reagálom az egészet, a félelmet és mindent... de mindenhol azt olvasni, hogy csak akkor menj erre meg arra ha igazán az szeretnél lenni stb...


Továbbá mit lenne érdemes tanulni: Gyógyszerész? Biomérnök? Vegyész? Vegyészmérnök? vagy simán TTK-Biosz? TTK-Kémia?


Valaki segítsen!!!:(


2012. júl. 24. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek közül mindenhez kell a biosz és a kémia is.

Úgyhogy mindkettőt tanuld...

2012. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a matek távol áll tőled, és nem is akarod megszeretni, akkor a gyógyszerész vagy a biosz szakot ajánlanám. A mérnöki szakokon és a kémián elég sok a matek. De persze azért nem megtanulhatatlan:) Az egyetemek honlapján ált. utána lehet nézni, hogy hol milyen tárgyakat tanulnak, milyen óraszámban, így eldöntheted melyik tetszik jobban.
2012. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy éve vagyok biológus hallgató, eddig mindkét félévben volt matek, amik egymásra épültek (tehát ha nem lett meg matek I ből a gyakorlatod meg az elméleted akkor nem vehetted föl második félévben a matek II-t, valamint, ha nem lett meg a matek II gyakorlat és elmélet, akkor nem veheted föl következő évben a biostatisztika elméletet és gyakorlatot), volt fizika is első félévben, csak elmélet, de magába foglalta az egész középiskolás anyagot. Az őszi félévben lesz fizikai mérések a biológiában tárgyam.


A kémiát nagyon tudni kell, első félévben kémia I elmélet, második félévben kémia II elmélet, kémia I gyakorlat, szerves kémia, és még harmadik félévben is lesz kémia II gyakorlat, meg műszeres analitika elmélet és gyakorlat.


Sok a növényes tárgy is, első félévben növényszervezettan, második félévben növényrendszertan,stb. Rendszertanok nagyon húzósak, fajneveket latinul magyarul megtanulni,felismerni, jellemezni, latinul magyarul besorolni, családokat rendeket jellemezni...


Egyébként volt még fél év földtudományom is, meg informatika, meg lesz is, szóval kb minden természettudomány vissza fog jönni. De szerintem más szakokon is így van ez.


És erre én is csak azt tudom mondani, hogy az jöjjön biológiára, aki igazán akarja, mert aki idén csak úgy eljött ide, meg "élt", bulizott, az már átkerült költségtérítésesre, illetve távozott. Többi szakokról nem tudok nyilatkozni, de szerintem ugyanez a helyzet.


Nem elrettentésnek írtam, csak tényleg meg kell gondolni, hogy valóban erre vágyik e az ember. :)

2012. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
köszi a segítséget nekem is jól jött :)
2012. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!