Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakirányú továbbképzés - Ez...

Szakirányú továbbképzés - Ez mit takar pontosan?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy az egyetemek által meghirdetett szakirányú továbbképzések elvégzése után keményfedeles diploma jár és Europass oklevélmelléklet is igényelhető hozzá?

Azért lenne szükséges, mert így biztosabb lennék benne, hogy a munkaadók elfogadják mint másoddiplomás képzést és akár külföldön is hasznát venném.

Ha az alapdiplomám orvos-és egészségtudományi területről való és én elvégzek egy gazdasági területről való képzést (természetesen ha az egyetem elfogadja az alapképzettséget mint bemeneti feltételt), akkor jelentkezhetek-e felsőfokú gazdasági végzettséget igénylő állásra? Pl. vállalkozási menedzsernek, vagy online marketing menedzsernek (ha a szakirányú továbbképzésben elvégzett képzés után az oklevélben ez van feltüntetve)


2012. júl. 25. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
A szakirányú továbbképzés nem azonos az MA diplomával, benne is van a nevében, hogy ez egy továbbképzés. Az is meglepne, ha az egészségtudomány területén szerzett diplomádat elfogadnák egy gazdasági továbbképzésre
2012. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Várj, idézem: "Részvétel feltétele: A képzésben alapképzésben szerzett oklevéllel – BSc, BA – rendelkezők vehetnek részt. A képzésre az alábbi képzési területeken végzett hallgatókat várjuk: bölcsészettudomány, társadalomtudomány, informatika, jogi és igazgatási, gazdaságtudományok, műszaki, orvos- és egészségtudomány, pedagógusképzés, sporttudomány, természettudomány, művészet, művészetközvetítés, agrár képzési terület." www.felvi.hu - Edutus Főiskola - Online marketing szak (gazdaságtudományok képzési terület)

Itt a pontos link is:

[link]


Lehet, akkor hogy rosszul tettem fel a kérdést!

Tisztában vagyok azzal is, hogy nem MA képzés. Ha az lenne akkor nem is lenne kérdéses számomra és a felvi.hu-n nem is a szakírányú továbbképzések között lenne.


A kérdésem az, hogy milyen papírt adnak a szakirányú továbbképzés elvégzéséről.

Pl. egy A/4 papírt, megjelölve a végzettséget vagy Egy keményfedeles, diplomához hasonló oklevelet vagy egy betétlapot amit az alapdiplomámba tehetek, stb.

Aki már végzett el hasonlót, az tudja biztosan, hogy mit adtak neki...

Sokan másoddiplomaként jelölik meg az önéletrajzukban.

Természetesen ha keményfedeles, Europass igényelhető hozzá, akkor talán el is lehet vele helyezkedni.


P.S. - Kérdeztem már más egyetemet is, de sajnos csak kertelgetnek.

Valójában azt szeretném megtudni, hogy van-e értelme szakir. tovabbk. résztvenni vagy inkább Msc irányába tendálódjak.


Köszönöm a választ.

2012. júl. 26. 11:26
 3/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Hasonló cipőben járunk, annyi különbséggel, hogy az általam tanulandó szakirányú továbbképzés valamennyivel közelebb áll az alap diplomámhoz. Nekem az MSc-s végzettségem okleveles geográfus terület- és településfejlesztési szakiránnyal, ez természettudományi terület. A jelenlegi munkámhoz kapcsolódóan azonban mindenféleképp szükségesnek találom egy gazdasági területű képzés elvégzését, már ki is néztem ez valószínűleg a "mérnök-közgazdász" szakirányú továbbképzés lesz. Így a posztgr. képzés elvégzése után okleveles geográfus-közgazdász lennék. A kérdésedre válaszolva, biztos vagyok benne, hogy külföldön is elfogadják, és szerintem itt nem az a lényeg, hogy keményfedeles, vagy egy alapdiploma melléklet, hanem hogy mennyire tudod hasznát venni a későbbiekben, ehhez persze nem árt, ha minél "közelebb áll" az alap végzettségedhez. Egy biztos, önálló szakképzettséget nem kapsz vele, hanem egy fajta szakirányt, amiről elmondhatod, hogy gazdasági területen végezted, de ettől a végzettséged véleményem szerint még egészségügyi területű marad, mint ahogyan nekem is természettudományi. A jövőt tekintve azonban mindenféleképp pozitív lehet, mert azon kívül, hogy szélesíted a potenciális elhelyezkedési területeid palettáját, a megpályázott szervezetek is látják, hogy van ilyesfajta affinitásod.

2012. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!