Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptembertől tényleg heti 5...

Szeptembertől tényleg heti 5 tesi lesz a középiskolákban?

Figyelt kérdés
Most mondta egy osztálytársam, hogy állítólag bevezették. Ez igaz?
2012. júl. 27. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyelőre csak az elsősöknek, az ötödikeseknek és a kilencedikeseknek.
2012. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Eddig is egetverő baromságnak tartottam ezt az ötletet, de ez komoly, hogy csak elsőben, ötödikben és kilencedikben lesz?! Pont azokat a gyerekeket kell napi szinten alázni majd a testnevelésórákon, akik amúgy is a legnehezebb helyzetben vannak az új környezet, a beilleszkedés miatt? Áááááááááá. Bocs a kifakadásért.
2012. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4%

igen, de csak ebben az évben. jövőre talán már mindenhol így lesz. majd kiderül..

am nem értem mit kell félteni a kölköket. egy kis futás senkinek sem árt, és főleg nem a beilleszkedést veszélyeztetni...

2012. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Utolsónak annyit írnék, hogy középiskolában (persze, olyan ahol jó eredményeket érnek el a nebulók!)nagyban befolyásolják a tanulást a pluszban bevezetett testnevelés órák. Nem hiszem, hogy addig amíg a természettudományos tantárgyak ilyen gyalázatosan kevés óraszámban vannak tanítva a gyerekek heti ötszöri tornáztatásán kéne gondolkodni. Aki szeret sportolni az igenis eljár focizni, úszni, teniszezni, a többiek pedig belátásuk szerint döntenek. Azt amúgy is hozzá kell tennem, hogy manapság a testnevelés órákon a gyerekek nem erősítenek, hanem játszanak, ami nem rossz csak nem heti 5 órában az iskolában, más tantárgyak rovására.
2012. júl. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

Ártani akk sem árt. Eddig is kevés volt a természettudományos tárgyak óraszáma (szerinted, én eddig nem tapasztaltam, de mind1), és emiatt nem is lesz kevesebb. max néhány kölöknek nem lesz minden héten 1 nap 4 órája, hanem minden nap 6 órája lesz. nagy dolog.

ha valaki tanulni akar, az úgyis tanulni fog, aki meg nem akar, az meg biztos nem a tesi miatt nem fog....

2012. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Oké, senkinek nem árt meg a mozgás, de azért gondolkozzunk... Nálunk mondjuk középsuliban aki igazolt játékos, mondjuk röpi, kézi, annak nem kell tesire járni (bár csak a lányok nem járnak, milyen érdekes, férfi tesitanárnál, aki a fiúkat nem engedi el........) De mondjuk én hogy bizonyítom, hogy mozgok, hogyha nem vagyok igazolt játékos, de mondjuk eljárok futni, egyébként meg heti négyszer-ötször lovagolok, amivel az is jár, hogy kibiciklizek, mindent magamnak megcsinálok, néha mi ganézunk 15 ló alatt, mi pakolunk ki-be, ha vannak feladatok, akkor téglát pakolunk, és ilyenek... Ez is eléggé megmozgat szerintem.


A másik, hogy így is rosszul vagyok már a tesióra gondolatától. Hogy miért? Mert a város elvette a sportpályát, és az amúgy is hatalmas, kb egy röpipálya mérető teremből még lecsippentettek vagy egy métert építkezés miatt. Nincs óra, hogy ne más osztállyal lennénk tesin, persze nem csak a teremben, hanem az öltözőben sem férünk el. Akkor hogy is lesz ez? Két osztály helyett 3-4 fog együtt tesizni? Csak mert 23 osztálynak le kell menni egy nap... A másik, hogy volt osztály így is (kéttan), akiknek minden nap 6-8 órájuk van, nincs olyan nap, hogy öt órával haza lennének engedve... Akkor ők mit kezdenek?

2012. júl. 27. 17:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
16,41-es válaszoló: Maximum általános iskola alsó tagozatán vannak olyanok akiknek van egy nap 4 órája maximum. Felső tagozaton ez a szám értelem szerűen növekszik és középiskolában pedig a napi 6 óra a jellemző, ha nem több. Ráadásul több intézményben nincsenek meg a tárgyi adottságok sem. Az én véleményem az, hogy heti 3 testnevelés óra lenne az optimális amikor is a gyerekek intenzíven edzenek egyet.
2012. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kilencedikes leszek.Nem kommentálnám,mert nagyon le leszek pontozva.(Látom néhány előző válaszon.)
2012. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt még nem hallottam, hogy valóban bevezették, de most jót nevettem.

Megnézném, hogy hogy csinálják meg, hogy minden nap legyen tesink. Egy tesi termünk van, az sem túl nagy, tehát egy 35 fő körüli osztálynak éppen elég. Már eddig is probléma volt, hogy oldják meg az órákat, mert sok az osztály erre az egy teremre. Ezért nekünk egyszerre volt 2 tesink, de így is ütköztünk az órarendben. Ősszel és tavasszal nem volt gond, ha az idő engedte kimentünk tesizni, de télen nem lehet.

Megnézném, hogy hogy oldanák meg, hogy minden osztálynak heti 5 tesi órája legyen.



Egyébként pedig szerintem ez nagyon butaság. A heti 3 tesi óra lenne az ideális. Értem én, hogy a fiatalok egy része lusta, tunya, de alapvetően a mozgást kellene megkedveltetni velük, nem pedig kötelezni, hogy akkor hetente 5 tesi órán vegyél részt. Arról nem beszélve, hogy amennyire a fiatalok egy részével el van szaladva a ló, úgysem fog mozogni, ha nem akar (ezt látom már 3 éve, szóval tudom, hogy ez van). Ez a tanároknak is szenvedés lesz, a diákok egy része meg úgy is lesz*rja. Aki pedig nem sz*ja le, az a saját egészsége érdekében sportol a szabadidejében is.

17/L

2012. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én b.szoptam..3 termünk van ebből az egyik a városi csarnok..és 9-es leszek.( 2 éve gimis vagyok már) Eddig napi 7 óránk volt (MINDEN NAP) most majd bejön a német heti 3x aztán meg még +2 k.csög tesi. Aztán tanuljál mikor 3 fele hazaérsz és nem látsz a fáradtságtól, és ha esetleg bejáró vagy akkor 4-5. HA valaki véletlenül még edzésre is szeretne járni akkor 6. AZT ÜLTETNÉM LE 6-KOR TANULNI AKI KITALÁLTA EZT A SZ.RT.!!
2012. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!