Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Titeket tényleg...

Egyetemisták! Titeket tényleg érdekel a szak, ahová felvettek vagy csak jobb híján mentek oda?

Figyelt kérdés

Csomó embertől hallom, hogy olyan szempontok alapján választ szakot, hogy

- anyu/apu/rokonság így látja jónak

- nem tudja, hogy mit jelent a szak, de ismerőse is azt végezte és tök jól keres vele

- azt írták neki a gyakorikérdéseken, hogy ezzel el lehet helyezkedni

- úgysem veszik fel máshova, de valami diploma azért mégis kellene

- gimis osztálytársai is azt jelölték

- fogalma sincs, hogy mit csináljon és rábök valamire a tájékoztatóban


Ti tényleg szeretnétek azt a szakot csinálni, ahova felvettek, tudatosan készültetek rá vagy csak úgy ész nélkül felvételiztetek valahova?


2012. júl. 27. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan most végeztem, de tényleg érdekel, amit elvégeztem, és abban is szeretnék elhelyezkedni.
2012. júl. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Én nem tudtam mit akarok...

Kiválasztottam azokat a tárgyakat, amikből jó vagyok. Kerestem ezekhez illő szakot amivel talán lehet is mit kezdeni. Akkor kiválasztottam az ország legjobb iskoláit ezen a szakon...Aztán miután végeztem rájöttem lehet nem ez a szak....meg ilyen pánikroham szerű:D

De én bízom a sorsban a középsuliba kerülésem is érdekes sztori volt...és most ez is:) Én nem bánom és hiszem hogy ez a nekem való:)

Persze hogy mi lesz a vége nem tudom:) De már alig várom a sulit. Utána jártam meg minden és tetszik:) Nem az 1. helyre kerültem be (eredetileg, mert módosítottam) De ennek tényleg örülök:)


És amúgy érdekel a szak:) csak néhány órájával leszek hadilábon...(fizika pl:))

Ha erre nem vettek volna fel akkor nem megyek egyetemre, mert a 3. helytől el ment a kedvem (az mentőszak lett volna), akkor egy OKJ-t csináltam volna...

A szüleim nem szóltak bele... és ebbe a suliba egy ismerősöm sem megy...nem még erre a szakra:D

Szóval félek kicsit az egyedülléttől de sosem mentem volna a tömeg után...:)

2012. júl. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak az a tipikus egyetemistákra mondott szöveg. Azért az egyetemi évek nem csak habzsi dörzsi.
2012. júl. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amire akarok menni az érdekel is gyerekkorom óta. És el tudom képzelni, hogy nyugdíjig végéig sőt tovább is azzal foglalkozzam. (vadgazdálkodás + szőlész borász mind a kettőt el szeretném végezni)
2012. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, amikor én jelölgettem, nagyon "pályát tévesztettem". Az utolsó helyen megjelöltem egy iskolát csak biztos ami biztos alapon itt a környéken. Végül ott lyukadtam ki, hogy én ezt akarom. Ide is jöttem. Amit sajnálok, hogy nem egy nevesebb egyetemre mentem és hogy ez csak is az én hibám.

Ettől függetlenül úgy érzem, hogy igazán szerencsés vagyok, hogy volt ez a vészterv és nem olyan helyre terelt a sors, amit fél év után ott hagytam volna.

Szeretem amit tanulok és szeretnék is ezzel foglalkozni a jövőben! :)

2012. júl. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem most kezdek, de azért válaszolok :) Első körben valóban úgy választottam szakot, hogy megnézegettem, mi az, ami úgy hozzávetőlegesen érdekel, aztán kikértem a szüleim tanácsát, és amit ők végül javasoltak, azt jelöltem első helyen. Fél év után rájöttem, hogy ezzel nem megyek semmire, és annyira nem is érdekel. Újra felvételiztem, de akkor már olyan szakra, ami tényleg érdekelt, sőt, mindig is érdekelt, csak mindig hagytam magam lebeszélni. Örülök neki, hogy végül mégis belevágtam, számomra a lehető legjobb helyen kötöttem ki, valóban ezzel szeretnék majd foglalkozni.
2012. júl. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én már évek óta készültem, de az utolsó 3 hónapban feküdtem rá nagyon a témára. Végül sikerült rábukkannom A SZAKra:) Csak egy egyetemre voltam hajlandó jelentkezni, nem is érdekelt, hogy máshol indítanak-e olyan szakot. Tehát összesen egy helyet jelöltem meg jelentkezéskor, és nagyon örülök, hogy bejutottam. Egyedül döntöttem, mert tudtam, hogy csak úgy akarok belevágni, hogy végig is csinálom, és akkor már csak olyat amivel boldogan dolgoznék az itthon addigra már eltörölt nyugdíjazásomig.
2012. júl. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igazából, nekem olyan majdnem mind és mégsem. Tudni kell, hogy nem most felvételizek először, hanem már harmadjára. Első alkalommal, egy főiskolai okj-s képzésre vettek fel. Tavaly, pedig rossz helyre adtam be. A most viszont inkább több helyre adtam be, De próbáltam biztosra menni.


Először anyukámmal beszéltem meg, hogy mégis mit gondol. Ő ajánlott néhány szakot, ahova még fel is vesznek. Ugyanis, nálam ez volt a fő gond, hogy bizonyos szakokra nem vettek volna fel, bármennyire is szerettem volna. Átgondoltam a dolgot, és végül döntöttem egy szaknál, mivel nem csak, hogy érdekel, hanem mert a korábbi OKJs szakmám során, a gyakorlatom a mostani egyetemi szakomhoz kapcsolható. Szóval, így visszagondolva, kifejezetten jól jártam annak idején a képzéssel. Illetve, úgy érzem, hogy nemcsak magamnak, de a rokonaimnak is bizonyítanom kell (elég rossz akaratúak), hogy igenis tudok diplomát szerezni.

2012. júl. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én végzős matek szakos vagyok (Bsc). ehhez értek, ehhez van született tehetségem. de igazából, hogy ki fog alkalmazni matematikusként azt még nem tudom. lehet jobb lett volna inkább mérnöknek tanulni.
2012. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én már általános iskola óta programozó szerettem volna lenni, azóta mindent ennek megfelelően alakítottam, így a jelentkezésemet is eszerint adtam be, úgyhogy szeptembertől ELTE-IK programtervezőn folytatom. Mondjuk nekem kényelmes volt a helyzetem, mert kb. bárhova mehettem volna, ha arra az irányra fekszek rá a felvételi előtti években.
2012. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!