Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GYTK vagy ÁOK? Ti hova mennéte...

GYTK vagy ÁOK? Ti hova mennétek inkább?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy a gyógyszerésztudományi, vagy az általános orvostudományi karra menjek... :S

Az biztos, hogy egészségügyön belül szeretnék dolgozni, de nem tudok választani a 2 között.

Olyan munkát akarok, amellyel segítek az embereknek, nem unalmas, sokat keresek vele, érvényesülni lehet, folyamatos kihívásokkal szembesülök, élvezetes, és nem kell ügyelni/túlórázni (családot szeretnék, de semmiféleképp sem fogja egy bébiszitter felnevelni a gyerekeimet).


Melyiket ajánlanátok, és mért? Írnátok előnyöket és hátrányokat?



2012. júl. 29. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
ÁOK-os vagyok,mit mást mondhatnék :) Az orvosiban szerintem több a potenciál:)
2012. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én szeptemberben kezdem az utolsó évem gimiben, és mindent megteszek azért, hogy felvegyenek az ÁOK-ra. :)

Lássuk a szempontjaidat:

-segíteni az embereknek - mindkettő

-nem unalmas - ÁOK (nincs két egyforma beteg)

-sokat keresel vele - GYTK

-érvényesülni lehet vele - mindkettő

-folyamatos kihívások - ÁOK

-élvezetes - attól függ, te melyiket élveznéd jobban

-nem kell ügyelni - GYTK


Én biztosan ÁOK-ra fogok jelentkezni, anyukám szeretné, ha megpróbálnám a GYTK-t is, de én azt nem tudnám élvezettel csinálni. Nekem túlságosan unalmas lenne. Szeretem a kihívásokat, váratlan helyzeteket. Viszont ha a pénz lenne az első helyen nálam, akkor biztosan GYTK-ra jelentkeznék, mert orvosként itthon az első néhány év nagyon nehéz (ennek ellenére ha sikerül elvégeznem, itthon akarok maradni, mert a magyar egészségügynek szüksége van olyan orvosokra, akik nem azért dolgoznak, hogy minél több pénzt nyomjon a beteg a zsebükbe).

Szerintem a család is nyugodtan megoldható orvosként is, de tény, hogy kórházban ügyelni is kell. Mondjuk egy magánpraxisban ez nincs.

Azt válaszd, amelyik neked jobban tetszik. Sok szerencsét! :)

2012. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindkettőtöknek, várom a további válaszokat! :)
2012. júl. 29. 15:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz ügyelni, akkor GYTK.
2012. júl. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
"nem kell ügyelni - GYTK " Hogy a fenébe ne kellene ügyelni, éjszakai patikai ügyelet + meg ha az ÁNTSZ kijelöli akkor akár ünnepnapokon is ott kell lenned. -Egy gyógyszerész-
2012. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mind a kettő jó, én elég jól keresek gyógyszerészként, ez sok orvos ismerősömről nem mondható el.
2012. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm! :)

kedves utolsó: tudsz esetleg részletesebb leírást adni a gyógyszergyárakban/ kozmetikai iparban/ gyógyszermarketing területén dolgozó gyógyszerészekről, azok munkájáról?

2012. júl. 29. 21:25
 8/10 anonim ***** válasza:
A gyárakban (szerintem) elég unalmas a gyógyszerész munkája, de ezt neked kell látni, hogy véleményed legyen róla. Az orvoslátogató részen nagyon rámenősnek kell lenni, alkat függő, hogy mennyire alkalmas valaki. Mind a kettőről tudni kell, hogy nagyon jól lehet vele keresni, de a gyárak kifacsarják a fiatalokat, tehát szabadidőd ott tuti nem lesz. Termelésirányítás, minőségellenőrzés a feladat ilyen helyeken. A legnyugisabb a gyógyszertári munka, a klasszikus patikus szakma. Nekem ez tetszik, a laborban elkészítem a gyógyszereket, ha kell a betegekkel foglalkozok kint az officinában. Aki családot akar annak ezt javaslom, mert ez nem olyan kötött, nem kell annyit dolgozni, mint egy gyárban stb...
2012. júl. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Engem most vettek fel ÁOK-ra. Mindig is ez volt az álmom. Sokan kérdeztek engem is, hogy miért nem jelölöm meg a vegyészmérnökit vagy a gyógyszerészetit is, merthogy jobban kíméli az idegeket, ráadásul többet lehet vele keresni. Jóval többet, állítólag. De engem soha nem motivált a pénz, a pörgés, a felelősség, a kihívások annál inkább Ha meg a jövőben nagyon szenvednék, ami az anyagiakat illeti, nem zárkózom el attól a lehetőségtől sem, hogy külföldön éljek és dolgozzak, jobb fizetés mellett. Majd meglátjuk. viszont orvosként bizony kell ügyelned és túlóráznod, főleg rezidensként.

szerintem megfelelő háttérrel (értsd: segítő férj, szülők/nagyszülők, esetleg barátnő) nem hinném, hogy lehetetlen lenne normálisan felnevelni a gyerkőcöket:) Különben én nem zárkóznék el a bébiszitteres megoldástól sem. Ha szerencséd van, igenis találhatsz olyan embert, aki anyja helyett is anyja a gyerekednek, amikor te nem tudsz mellette lenni. És különben is, minél többen szeretik, annál jobb:) szerintem nem emiatt válassz más pályát, mint amit szeretnél.

19/L

2012. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Most vettek fel gytkra, es sztem nincs ennel jobb, izgalmasabb szak :) mindig is gyogyszeresz szerettem volna lenni, imadom a gyogynovenyekekt, raadalsul a szakkepzesekmismnagyon izgalmasak :)
2012. aug. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!