Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha lenne 6-7-800 ezer ft-otok...

Ha lenne 6-7-800 ezer ft-otok 2 főre, egy "nagyobb durranás" helyre mennétek inkább jövőre, vagy 2 kisebbre?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel mennék ennyi pénzből. Mi jönne ennyiből egyáltalán ki?
2012. jan. 19. 12:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nagy durranás ebből sem jön ki, hisz az ilyen helyekre csak a repülésre elmenne ennyi pénz.


Tehát én több kisebb európai utat szerveznék ebből, semmi luxus, de azért kényelmesen és megadva a módját, akár 3-4 út is kijöhet belőle.

2012. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
100%
Egy két hetes ciprusi nyaralás kijönne ennyi pénzből. Még az egyiptomi piramisokhoz is át lehetne hajózni.
2012. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyiptom valóban kijön belőle sok fakultatív programmal. Ha google-ban keresel, még van izraeli program is, Siratófallal, Eilat-tal stb.

Egyénileg szervezve ki lehet hozni belőle 1 hét Thaiföldet Bangkok-kal és Phuket-tal, és még fakultatívként belefér elmenni a Part forgatási helyszínére is. Amerikába is el tudtok menni, Dubai-ba, Indiába...én mindenképp valami távoli helyre mennék, bár hangsúlyozom én nem utazási irodával tenném, hanem egyénileg.

expedia.com - érdemes variálni a dátumokat, hogy lásd melyik a legolcsóbb változat (2-3 hónappal előbb érdemes foglalni)

hostelworld.com - olcsó, de nagyon alap szállások

Esetleges vízum ügyekben guglizd le a nagykövetség oldalát. Ennyi pénzből ketten azért már elég jó helyekre el lehet jutni, kérdés mi az igényetek.

Ti miben gondolkodtok?

2012. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

2 főre 800e Ft-ból idén is és jövőre is elmennék a Kanári-szigetekre. Idén Tenerife, jövőre Las Palmas. Mindegyik helye tele van jobbnál jobb programokkal, ott az óceán, élő delfinsó, Európa egyik legnagyobb állatkertje, aquaparkja, egy vulkánt is meg lehet mászni (Európa legmagasabbját), szép környezet, óriássziklák.

1 főre kb. 200e Ft-ból megvan az út, mindennel együtt (költőpénz, autóbérlet, belépők, félpanziós ellátás, fakultatív programok). Ami fontos, hogy mindent magatok szervezzetek!

2012. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Én is Thaiföldön gondolkoztam, de 700 ezerből nem lehet megszervezni azt szerintem. :-( Talán Pattayára, de az meg nem érdekel. Kenyán is gondolkoztam, az se jönne ki ennyiből.

Gran Canaria nagyon olcsó magánszervezésben, volt már ott valaki?

2012. jan. 19. 14:28
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Thaiföld simán kijön két főre ennyiből. Ne szervezett úttal menjetek, hanem vegyetek repülőjegyet, és minden mást ott helyben intézzetek. Thaiföldön a szállás is, a kaja is nagyon olcsó, az európai utazásszervezők hatalmas haszonkulccsal dolgoznak.
2012. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

És szerinted 2 nap Bangkok és 1 hét Phuket mennyiből jöhetne ki legalacsonyabb költségekkel számolva, egyéni szervezésben 2 főnek?

Mindenkinek ment a zöld!

2012. jan. 19. 14:57
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

300 per főből könnyedén ki lehet hozni Phuket+Bangkok-ot.

Repcsivel át tudtok menni airasia oldalát nézd meg, átváltáshoz üsd be a currency converterbe az összeget, és látni fogod, hogy nem olyan drága. Úgy tudom a taxi is olcsó (transzferhez), de már adtam neked linkeket.

Ha gondolod később megnézek mindent. Viszont ott szezon ősszel-télen van, és ti jövőre akartok menni, szóval csak kb. árat fogok tudni mondani.

2012. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Na itt van egy próba út, blinkre kiválasztottam egy áprilisi időpontot. Itt van a retúr jegy, amiben benne van minden illeték. Ezen felül max a csomagokra kell fizetni, ami fejenként szerintem nem lesz több kb. 20-30 dollárnál:

[link]

Szóval a retúr jegy kb. 160 ropi/fő


Bocs a hosszú linkért. A következő a retúr Bangkok-Phuket jegy:


[link]


Na ez az airasia-s nem tudom mit ad be, de lényeg, hogy szerintem itt érdemes venni. Egy retúr jegy 1800 Baht, illetékekkel együtt olyan 3700, ez forintban kb. 30ezer forint/fő.


Szállások Bangkokban akár 2000ért is vannak, de egy 3-4000/éj/fő már jobb szerintem (ugyancsak ápr. dátum)

[link]


Phuket-en Patong Beach-et néztem ki nektek, ár kb. ugyanannyi:


[link]

2012. jan. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Programokra itt van egy oldal példának: [link]

De persze sokan kínálnak utakat, itt legalább vannak árak, ha az ajánlat aljára mész. Ezek nem olcsók, de lehet válogatni. Ugyanitt van transzfer infó, és egyéb szálláslehetőség.


Átváltani itt tudsz: [link] ha kíváncsi vagy az árakra.

Szóval fakultatív nélkül kb. 230 ezerből megvan a repjegyetek BUD-Bangkok-BUD, plusz a Bangkok-Phuket-Bangkok, és a szállások. Transzfer az jön hozzá, de szerintem az nem lesz húzós. A kaja is olcsó.

Vízumot azt hiszem kell kérni, de nem túl komoly procedúra, az talán 10ezer/fő, leguglizod a thaiföldi nagykövetség oldalát, és ott lesz.

Az Air Asia-n érdemes nézelődnötök, mert ha belefér a keretbe, akkor le tudtok ugrani Malaysia-ba vagy Singapore-ba is.

2012. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!