Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ugye vannak a kötelező érettsé...

Ugye vannak a kötelező érettségi tantárgyak: magyar, matek, történelem, angol, és + egy választott. Na már most a választottnál kötelező a tantárgynak természettudományinak lenni (földrajz, biológia, fizika)?

Figyelt kérdés
Mert ezek elég nehezek, én tesiből szeretnék, tesivel kilehet váltani ezeket? Vagy csak lesz tesiből egy érettségim de mégis megkell csinálnom egy természet tudományi tantárgyat?
2012. júl. 30. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármi lehet a választott, amit tanultál, szóval igen, lehet tesi, vagy ének-zene, vagy társadalomismeret, vagy nem tudom még miket tanultál :) De ha tovább akarsz tanulni, érdemes olyat választani, amit az adott szakra elfogadnak. Persze lehet, hogy ez a kötelezőkből is megvan.
2012. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy kötelező, vagy legalábbis jövőre már kötelező lesz természettudományos tárgyból érettségizni. De annyira nem borzasztó. Egy föcit csak meg lehet írni kettesre. Legalábbis mindenki ezt mondja.
2012. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát hogy jövőre mi lesz, az még nincs kőbe vésve... Eddig még nem volt, persze lehet, hogy ezek után az lesz.
2012. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha pl. megcsinálom idén a tesit, utána 2013-ban behozzák a természettudományi tantárgyat hogy abból is kötelező akkor milesz? Lesz egy felesleges tesi érettségim és ráadásul akkor még 1-et megkell cisnálnom?
2012. júl. 31. 20:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól még az nem lesz felesleges. Vagy ha így logikázunk, nekem meg a matek meg a töri volt felesleges, sőt, még a választottam is, mert az angol meg a magyar érettségi eredményeim alapján vettek fel az egyetemre, mert azokat fogadták el, és azok lettek a legjobbak.
2012. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!