Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE-TTIK (kémia) szakra...

SZTE-TTIK (kémia) szakra nyertem felvételt idén. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

1.) Eredetileg GYTK-ra szerettem menni,de ugye lecsúsztam róla.Belekezdjek idén a kémia szakba és majd egy ujabb felvételivel próbálkozzak később. (Itt azért félek tőle,h ha ne talántán nem sikerülne ismét akk az államilag tám.féléveimnek lőttek.) De azt hiszem,h 1 év tömény kémia az nem árthat nem? Vagy nem tudok majd mellette érettségire készülni? :/

2.)Ha mégis belevágnék 8kémia szak) melyik kollégiumot javasolnátok? (ahol tanulni is lehet,nyugi van,és közel van a vasúthoz/egyetemhez.) Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. júl. 30. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam, mint te tavaly. Végül passzívra mentem, mert az anyagiak miatt nem engedhettem volna meg a plusz 1 év jólétet. :D Szóval azt tanácsolnám, mindenképpen hasznodra válhat a kémia szak, de...Sajnos idén már nem megy olyan egyszerűen, ha nem fejezel be 1 szakot (ha államira/részösztöndíjra vettek fel és aláírod a szerződést) akkor vissza kell fizetned az összeget, ahány félévet tanultál.

Ugye milyen jó?...:S

2012. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Elpazarolsz egy félévet.

2. A hallgatói szerződés miatt, ha otthagyod a sulit, ki kell perkálnod a felét, ami azért gyógyszerészetin húzós.

3. Egyetem mellett baromira nem lesz időd az érettségire készülni.

2012. júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz oda járni, akkor baromság beiratkozni. kémia szakon úgyse olyan kémiát fogsz tanulni, mint a középsuliba. abból szart se tudsz felhasználni egy érettségibe (én is kémia szakos vagyok). ráadásul a támogatott féléveid is fogynak. de ha nem akarsz oda járni, akkor mi a fűzfának jelölted???
2012. júl. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!