Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek Szegedről?...

Mi a véleményetek Szegedről? Milyen város? Az emberek milyenek ott? Mennyire biztonságos? Az ottani egyetemen a tanárok/diákok mennyire segítőkészek?

Figyelt kérdés
Debrecenben tanulok földtudományi alapszakon, és Msc-n gondolkozom, Szegeden. Csak mivel még sosem jártam Szegeden nem tudom, hogy milyen. Esetleg ha valaki az egyetemen tanul, kíváncsi lennék a közösségre, tanárokra, tanár-diák viszonyra. A várossal és egyetemmel kapcsolatban is kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, véleményekre.

2012. júl. 31. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát egyszer utazz el Szegedre és nézd meg!:)


Én most kezdem majd a negyedik tanévem Szegeden. A város gyönyörű, de hát kinek mi tetszik:) Engem nagyon magával ragad, imádom a dómot, a főteret, a Kárász utcát, a kedvenc pékségem, a kocsmákat, a Tiszát, a klinikakertet...:)

Nem túl kicsi, de nem is túl nagy, minden van, ami kell, de minden könnyen elérhető, nem kell háromnegyed órát utazgatni az egyetemi épületek között. Viszonylag tiszta, kevés a csöves. Állandóan épül, szépül. Meg sem tudom számolni, hogy ez alatt a 3 év alatt mennyi mindent építettek/újítottak fel.


Az egyetem szerintem nagyon hallgatóbarát. Ingyenes diákbérlet, félévente tankönyvtámogatás, hetente kari bulik, néha ingyenes éjszakai Anna fürdő, télen hetente esti jégkori...

Emellett mi vehetünk kedvezményes színházi bérletet, olcsón használhatjuk vmelyik konditermet, Újszegeden van azt hiszem egy uszoda is, ahová este ingyen mehetünk. Bár ezekkel annyira nem vagyok képben, nem vagyok vmi sportember sajnos:S


Nekem eddig az oktatásra/oktatókra sincs nagy panaszom. Nem mondom, hogy nem tudok olyat mondani, amin javítani kellene, de hát semmi sem tökéletes:D Szerencsére még nagy igazságtalanság sosem ért. Úgy érzem, hogy eddig a felkészültségemnek megfelelő jegyeket kaptam. Nálunk a közösség is jó, a legtöbb tanár is segítőkész (persze vannak kivételek:D). De azért elég sokan járnak az egyetemre, szóval akadnak hülyék is bőven:D De azért én mindig találtam segítőkész, jófej embereket, meg én is igyekszem a kisebbeknek segíteni.

Az egyetemi könyvtár is szuper szerintem, eddig mindent megtaláltam, ami kellett.


Negatívumnak annyit tudok mondani, hogy nincsenek éjszakai járatok:D Nekem ez egy fájdalmas pont, mivel nem a központban lakom, és bár gyalog sem lenne vészesen hosszú hazasétálni, lányként egyedül nem annyira szeretnék. Nem ért még sosem atrocitás egyébként, de azért a para bennem van.


Remélem segítettem!:)

[link]

2012. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt azért hozzáteszem, hogy én nem TTIK-ra járok. Szóval az ottani tanárokról nem tudok nyilatkozni:)
2012. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én viszont TTIK-s vagyok, de nem földtudományis:P


Én is csak azt tudom elmondani, amit az 1. válaszoló. Én imádok Szegeden lenni, sokkal jobban szeretem, mint azt a várost, ahol születtem, ezerszebb szebb, fiatalabb város

2012. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindkettőtöknek, sokat segítettetek! :)

Igen gondoltam rá, hogy elmegyek majd 1-2 napra, csak azért utánaérdeklődöm! :)

2012. júl. 31. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!