Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért hiszi a sok idióta,...

Miért hiszi a sok idióta, hogy attól még, hogy elérték a ponthatárt, automatikusan fel is vannak véve egyetemre/főiskolára?

Figyelt kérdés
Most komolyan, úgy el vannak szállva még az olyanok is, akiknek alig sikerült valamivel a ponthatár fölött teljesíteniük... attól még, hogy valahol 260 a ponthatár, és mondjuk 500 férőhely van, az nyilván nem azt jelenti, hogy pont 500-an érik el a pontokat, mert lehet, hogy 10-szeres túljelentkezés lesz, és akkor csak a legjobbak kerülnek be. De kérlek, javítsatok ki, ha tévednék...
2012. aug. 1. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen jól hiszik. A ponthatárt a még legutolsó helyre felvett emberke pontja. [link] Ha valakibe szorul némi logika, az rájöhet, hogy akinek kevesebb van, az biztos hogy nem került be, akinek több van, annak biztos hogy bekerült. Esetleg az aggódhat, akinek pont annyija van mint a ponthatár.
2012. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
*az biztos hogy bekerült
2012. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Még az sem aggódhat, aki pont a határt érte el mert ő is bekerült.


Kérdező: aki elérte a határt bekerült. Kész pont, kár túlragozni.

2012. aug. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%

Ha fizetős, akkor igen, bekerül, miért ne fizessen az államnak, majd max. "kihullik", ha nem bírja.


Ahol viszont az állami támogatás van, ott biztos, hogy bejátszik az, mennyiben van meghatározva a támogatottak létszáma, és addig a keretig csak a legjobbakat fogják támogatni.

2012. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem.

Aki elérte az állami ponthatárt az mind államis lesz.

Aki elérte a költségtérítéses ponthatárt az mind költsége lesz.


Senki nem válogat közöttük, hogy csak a legjobbak.


Tényleg nem értem mi nem érthető ezen...

2012. aug. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Szép, hogy te idiótázol le másokat, amikor olyan hülyeséget mondasz, mint a fene. A ponthatárt annak az embernek a pontjánál húzzák meg, aki még éppen befér a férőhely szerint. Ezeket nem úgy állapítják meg hogy a hasára üt valaki, hogy legyen itt mondjuk 300 a ponthatár, aztán majd meglátjuk, hogy hányan férnek be, hanem ha van 100 hely, akkor a 100 legjobb jelentkező kerül be, és a 100. ember pontja lesz a ponthatár.
2012. aug. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván azért kellett rá várni fél évet, hogy kihúzzák a lottószámokat - izé a ponthatárokat... A jelentkezések le vannak zárva, itt már nem lesz 10-szeres túljelentkezés.
2012. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, nem tudtam. Az összes ismerősöm közül egyáltalán senki nem tudta nekem elmagyarázni, amit az első válaszoló, szóval neki köszönöm a kommentjét, a felvilágosítást. Ez a tudatlanság viszont szerintem elszomorító. Én kérdezek utána a miérteknek, akinek több, mint 150 ponttal lett több pontja megadott a ponthatárnál, nem pedig a barátnőm, akinek csak 17-tel. Nem tudtam, hogy ez akkor nem számít, elnézést, ha valaki a szívére vette az 'idióta' jelzőt, csakhogy senki nem vette a fáradságot, hogy utána nézzen a dolgoknak, ez pedig engem eléggé felidegesített. :((
2012. aug. 1. 23:02
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
szerinted a ponthatár úgy mégis mi a fűzfának lenne, ha előfordulhatna olyan, hogy valaki eléri, de mégse kerül be???
2012. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!