Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miket fedez egy féléves tandíj?

Miket fedez egy féléves tandíj?

Figyelt kérdés
önköltséges közgázra megyek szeptembertől. én úgy tudtam,hogy ha befizetem egy félévre az összeget(195ezer), akkor abban benne vannak a félévi vizsgadíjak is. egyik ismerősöm szerint az még plusz költség, vizsgánként akár 10ezer ft,és lehet lesz 10 vizsgám. tehát még lehet hogy 100ezret ki kell adnom majd vizsgadíjra? erről miért nem beszélt senki eddig ha tényleg így van? ez rengeteg...
2012. aug. 2. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, csak a pótvizsgadíjat kell pluszban fizetned, az első (és talán a második) vizsga díja benne van az árban.
2012. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, csak a 2. pótvizsgáért kell fizetni, nálunk pl. 800 ft-ot.
2012. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
most megnyugtattatok, egy pillanatra tényleg megijedtem. nekem 19 éves fejjel még a félévenkénti 195ezret is nagyon nehéz megkeresnem, nem tudom mi lett volna ha még ilyen pluszköltségek vannak..
2012. aug. 2. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért a könyvekre tegyél félre, mert elvileg az nincs benne.
2012. aug. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
A félévi összeged, CSAK a tandíj. Emellett ha nemsikerül a vizsgád, asszem másodikért már fizetni kell, plusz akkor is fizetned kell, ha egy félévben egy tárgyat nem teljesítesz, és felveszed újra vizsgaként a köv félévben (ez a CV, nálunk 9 ezer ft egy CV-s vizsga)...plusz ezekhez jönnek a könyvek, nálunk mondjuk az havi 30 ezer (jogra járok, így nekünk erősen ajánlott minden félévben minden könyvet megvenni)
2012. aug. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is jogra járok, nálunk pl úgy van hogy a C vizsgáért kell fizetni 1500 ft-ot plusz a nem teljesített kreditekért, ill. ha egy tárgyat másodjára veszel fel akkor az 3000 ft. Ezek nincsenek benne a tandíjban.

A könyveket is külön kell megvenni de rád van bízva mit veszel meg és mit nem

2012. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!