Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg kötelezővé akarják...

Tényleg kötelezővé akarják tenni a tornadresszt az iskolákba? általánosba és gimibe?

Figyelt kérdés

Én ma délelőtt voltam bent a sulimban iskola látogatási papírért mentem be, és összefutottam az osztályfőnökömmel aki mondta hogy készüljünk arra hogy heti 5 tesink lesz és a tornadresszt is kérni fogják. Most megyek 9. osztályba csak mert eddig 0.-ba voltam. Egyszerűen az eszem megáll általánosba is csak alsó osztályba kellett hordanunk de már akkor is vehettünk rá nadrágot, felsőbe meg egyáltalán nem kérték. Most meg gimibe is kérik? Amikor nővérem volt gimis 2006-ban végzett már akkor nem kérték sőt még tőle sem kérték általánosba sem csak alsóba kellett neki is. Gimibe már akkor sem kérték amikor anyám járt még oda pedig az nem ma volt! Egyszerűen nem értem mi megy itt megint vissza vezetni mindent a régibe? Jóformán tornadresszt egy gimnazista lányra már nem is lehet kapni, arról nem is beszélve hogy vannak nálam magasabb lányok is az osztályba 185 cm-ig biztos és azért felesleg is van rajtuk azokra hogy menne már rá egy olyan dressz amit 12 évesekre terveznek?

Én 175 cm magas vagyok nem vagyok duci de nagyon sovány sem és az unokahúgom aki még csak 13 éves és szertornázni tanul neki is egyedileg kellett csináltatni meg valami nagyvárosi sportboltban találtak r normális dresszt a 165 cm-ére. Ti nem vagytok kibukva ez miatt?



2012. aug. 3. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem, sőt képzeld el a mi időnkben még az iskolaköpeny is kötelező volt.
2012. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a tornadresszel nincs semmi gond. Én szerettem hordani, de lehet csak azért, mert hozzászoktam (sokáig táncoltam). Tuti lehet kapni nagyobb méretben is táncfelszerelés boltokban/sportboltokban. Mondjuk azt nem tudom egy kövérebb lányon hogy fog mutatni. Örülj, hogy rajtad legalább jól néz majd ki.
2012. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Nincs szó rá, hogy mennyire örülök, hogy már rég befejeztem az iskolát... A tornadressz még egy kisgyereknek is büntetés, legalábbis nálunk mindenki utálta. Egy tinilányra rákényszeríteni (! ki kényszeríti? milyen jogon?!) ezt a borzalmat megalázó, pont abban a korban vannak, amikor a legszégyenlősebbek, sokan a hormonális zűrzavarok miatt nagyon nem szívesen mutogatják magukat senkinek egy ilyen, semmit nem takaró cuccban. Ezt hogy' képzelték, majd tornadresszben sétálnak végig a lányok a fél iskolán, ha messzebb van az öltöző a teremtől? Ilyen alapon akkor tegyék kötelezővé a fiúknak is a szűk tornászruhát. Eszem megáll nekem is, ne hagyjátok magatokat. Gondolom, véletlenül sem téríti az állam a mindennapos testneveléshez szükséges felszerelést, mintha nem lenne épp elég fizetnivalójuk a szülőknek enélkül is...
2012. aug. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Az ilyen kérdések alatt mindig látom, hogy amikor én jártam iskolába, az én időmben stb, de képzeld el én is 0.-ba jártam tavaly és most megyek 9.-be és eddig általánosban és tavaly is mindig kellett a tornadressz, ehhez nem kell iskolatvégzettnek lenni, és még vannak így néhányan. A kormány számtalanszor hozott már olyan döntéseket, amik egyszerűen nevetségesek, vagy átgondolatlanok voltak, ott ez az összesről mégsem mondhazó el. Ez olyas valami, amiket az iskola és a tanárok nemtörődömsége miatt a legtöbb helyen elfelejtettek alkalmazni. És nehogy azt hidd, hogy 89 kg-nál nem látszik semmi.
2012. aug. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

A heti 5 tornaóra tuti lesz, de a tornadresszt nem teszik tudtommal kötelezővé mert semmi hivatalos infó nincs róla, csak ezek a pletykák terjengnek és sorba teszik fel ezt meg azt a kérdést ezzel kapcsolatba. Nálunk is kellett általánosba a dressz 8. osztály végén is fel kellett vennünk, és nem öltözhettünk rá, sőt ha hideg volt alá vehettünk harisnyát, nem nadrágot nem cica nadrágot hanem harisnyát!! Amikor kint tesiztünk és hidegebb volt na akkor egy melegítő felsőt ha felvehettünk. És nem panaszkodtunk miatta mert a tanár nagyon jól érvelt arra hogy ez miért fontos nekünk, tisztán és érthetően elmagyarázta. Pedig lehet kapni dresszt magasabb kövérebb lányokra is, csak keresni kell, ha nem más varrónők 2-3 ezerért csinálnak olyat amilyet akarsz. Az 5 tesivel meg egyet értek igaz én is érintett vagyok a témában, de ki lehet bírni, kell a mozgás, mert nem egy olyan osztálytársam lesz aki túl van a 70 kilón sőt jön egy lány is aki 120 kilót nyom 15 évesen!!! Ezeknek meg kell a mozgás, igaza van ebben a kormánynak.

Oké hogy nincs jól átgondolva és biztos lesznek problémák belőle de szépen lassan kiforr ez a dolog és módosítgatnak majd ezen, elkezdeni nehéz. Arról nem is beszélve hogy a nálam idősebbek pl a bátyám egy puhány alak, heti 2 tesivel alig ha mozgott valamit még amikor apám megkéri hogy segítsen neki akkor is alig tud megemelni valamit, amikor meg nagyimékhoz megyünk látogatóba 3. emeletig lépcsőzni kell 75 éves mamám simán felmegy egy szuszra nagyapám meg még sportol mindig 78 évesen!!! és ő azt szokta hogy délutánonként 3 szor megmássza a 4. emeletet lépcsőn. És a 18 éves bátyám a 3. ra is úgy ér fel egy szuszra hogy már liheg és minden baja van, pedig nem túlsúlyos csak egyszerűen harmat gyenge.

2012. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Látom hogy elég régi kérdés, de akkor én is paráztam ezen amikor ez szóba került hogy lesz 5 tesi.

Amikor én 9. osztályba mentem valóban volt 5 tesi, viszont a dresszt egyáltalán nem kérte a tanár. Volt egy csaj aki megkérdezte hogy kell-e csak mert ő olyan általánosból jött ahol 8. ban is hordták, de mondta a tesitanár hogy ő neki csak annyi kikötése van hogy fehér póló, fekete nadrág, az hogy rövid, vagy hosszú nem érdekli, ami nekünk kényelmes. Melegítőből bármi megengedett volt, és persze cipő volt az amire mondta hogy terembe csak tornacipőt vegyünk fel. Ha kinti tesi van akkor saját érdekünkben vegyünk minőségi sportcipőt.

2018. jan. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!