Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki a 90-es évek előtt járt...

Aki a 90-es évek előtt járt főiskolára/egyetemre, válaszolna?

Figyelt kérdés

Afelől érdeklődnék, hogy akkoriban hogy zajlottak a különböző ügyek intézése, a felsőoktatással kapcsolatban.


Közismert, hogy annak idején még számítógépek, telefonok, szinte nem is voltak (legfeljebb ritka esetben), így az információ terjedése is jócskán másképp volt, mint manapság.


Hogy történt pl. a főiskolára/egyetemre jelentkezés, a kollégiumi elhelyezés, és egyáltalán az adatok sokaságának feldolgozása?


Ezen túlmenően pl. a tantárgyak felvétele, ami mostanság a neptun rendszere nélkül szinte elképzelhetetlen lenne?


Hiszen a mai világban ezek a dolgok erősen számítógéphez, internethez kötöttek.

Ez régen hogy működött?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. aug. 4. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

"Hogy történt pl. a főiskolára/egyetemre jelentkezés"

Bocsi de ezen jót nevettem. Még ma is lehet levélben jelentkezni.

2012. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm tanult vegyészmérnöknek egyszer én a vizsgajelentkezést kérdeztem tőle. Azt mondta, az adott tanár ajtajához ki volt rakva egy papír az időpontokkal és fel kellett írni magad. Aztán ha volt egy jóakaród, kihúzta a neved és beírta a magáét. Vagy épp eltűnt a lap ha valakinek nem jutott hely... Vagy meg akarta bosszulni a tanáron az előző karóját :D


Ő nem volt kollégista, de feltételezem az is így mehetett. Gondolom felmentél egy irodába ahol szóltál, hogy szeretnél jelentkezni és felírtak. Aztán hozzád rendelték az eredményeidet... De ez csak tipp.

2012. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: Az én angoltanárom is mesélte ezt a sztorit. Meg ugye olyan szempontból is rosszabb volt, hogy manapság, mikor betelik egy kurzus létszáma, nem enged be a rendszer több hallgatót. De régen egyszerűen csak kihúztál egy nevet a listáról és beírtad magad...
2012. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A 90-es évek előtt nem volt kreditrendszer, minden szakon adott félévhez adott tárgyak voltak, a kötelező órarendet a tanulmányi hivatal állította össze. Ha bármelyik tárgyból nem sikerült levizsgáznod, évismétlésre megbuktál. A csoportvezetők (máshol tankörvezetők) a félév elején a hivataltól megkapták a csoportuk órarendjét és minden egyéb fontos dolgot, a csoport többi tagja szépen megvárta őket az udvaron, majd mindenki lemásolta kézzel az órarendet. Majdnem úgy, mint a középiskolában.

Magát a felvételire való jelentkezést úgy emlékszem a gimnázium intézte, és nem volt olyan bonyolult, mert nem lehetett egyszerre sok helyre jelentkezni. Megjelöltél egy egyetem valamilyen szakát és átirányítást kértél ugyanilyen szakra főiskolára. De sokan nem is mertek egyetemre jelentkezni, mert ha oda nem vették fel, az ott szerzett ponttal kerültél átirányításra főiskolára, ami kevesebb volt, mintha elsőre főiskolára jelentkeztél volna.

Remélem, tudtam segíteni.

2012. aug. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen az utolsónak!
2012. aug. 6. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!