Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PPKE_JÁK jogászok (levelező...

PPKE_JÁK jogászok (levelező 2012) tudnátok segíteni egy fontos kérdésben?

Figyelt kérdés
Most leszek elsős és előre meg szeretném venni a könyveket, amik a kötelező irodalom részét képezik. Valaki le tudná nekem írni, hogy ki a szerző, kiadó meg a mi a címe? Előre is köszönöm a segítséget, nagyon fontos lenne, mert már nyáron szeretnék előre tanulni.
2012. aug. 8. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Látom, még nem írt senki, ezért válaszolok, bár sajnos 100%-ig nem tudok neked segíteni.

Én az ELTÉre jártam, ráadásul még 2005-ben kezdtem, szóval pontos könyveket nem nagyon tudok mondani, hiszen ahogy egyetem, annyi könyv, plusz változhattak is azóta.


De azt azért tanácsolom, hogy

- menj be az egyetem jegyzetboltjába (biztos van a PPKE-nek is, de ha nincs, menj az ELTÉjére, tuti meg tudják ott mondani azt is, hogy a Pázmányon mit használnak!). Mondd meg, hogy elsős leszel, és szeretnél egy pár(!!) könyvet előre megvenni.

- ne mondd azt, hogy elsős csomagot kérsz, mert azt telepakolják olyasmikkel, amik sosem fognak kelleni. Én ebbe a hibába estem, hidd el, tapasztalat, megvetetnek mindent, ami nem is tananyag, csak a tanárok által írt könyv...


Ami mindenképp fog kelleni:

1. valamilyen Római jog tankönyv. Szerintem a Pázmányon is ezt használják: [link] Csak figyelj oda, mert évente kiadják újra. (Mintha a római jog olyan gyakran változna...)

2. Magyar állam- és jogtörténet tankönyv első része

3. Egyetemes állam- és jogtörténet tankönyv első része

4. Filozófia

5. Közgazdaságtan

6. Jogi alaptan


Ezekből viszont már rengetegféle könyv létezik, szóval sajnos nem tudom megmondani, hogy a PPKE-n mit fogtok használni. :(


Itt is érdemes körülnézned, ha előre akarsz kicsit olvasni (tanulni nem érdemes amúgy nagyon, úgyis minden tanárnak külön heppje lesz, majd meglátod, hogy mit és hogyan vár el): [link]


Tényleg próbáld meg a jegyzetboltot, ott tudnak a legjobban segíteni.

2012. aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*AHÁNY egyetem, annyi könyv - akart lenni. :)
2012. aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, meg valami latin könyv is kell majd, és nektek szerintem lesz elsőben még valami vallással vagy vallástörténettel összefüggő tárgyatok is.


Emellett nekünk voltak kötelezően választható szemináriumok is (tehát mondjuk a megadott 20 féléből kellett választani hármat, persze külön-külön tantárgyakhoz). Ezekkel viszont előre még ne foglalkozz.

2012. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. aug. 9. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!