Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ismeri közelebbről valaki az...

Ismeri közelebbről valaki az ELTE un. Alaptámogatását? Lehet igényelni szociális (magyarul csórok vagyunk) okokra hivatkozva is, tehát nem arra hogy rokkant vagyok meg fogyatékos stb.

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 23:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

csak ezekre hivatkozva lehet igényelni alaptámogatást, ha szegények vagytok akkor a Szociális támogatást próbáld meg.


fogyatékossággal él, vagy

legalább 50%-os rokkant, vagy

legalább egy saját gyermeke van, vagy

ápolási díjban részesül, vagy

legalább két eltartott testvére van, vagy

legalább két kiskorú gyermek gyámja, vagy

árva (25 éves korig), vagy

akit korábban tartós vagy átmeneti nevelésbe vettek, vagy

vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált vagy házastársától külön élt szülője elhunyt, vagy

halmozottan hátrányos helyzetű, azaz középiskolai tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett, illetve aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, illetve rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre (volt) jogosult (és a hallgatói jogviszonyának a létesítésekor nem töltötte be a 25. életévét!) és a tankötelessé válásának időpontjában törvényes felügyeletét ellátó szülei (eltartói) legfeljebb az általános iskola nyolcadik osztályán fejezték be tanulmányaikat, vagy

hátrányos helyzetű, azaz középiskolai tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett, illetve aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, illetve rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre (volt) jogosult (és a hallgatói jogviszonyának a létesítésekor nem töltötte be a 25. életévét!), vagy

gyámsága nagykorúság miatt szűnt meg, vagy

félárva (25 éves korig),

2012. aug. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mi számít fogyatékosnak? pl. diszlexia Azt hiszem ezt a papírt lenne a legkönnyebb megszerezni.
2012. aug. 9. 10:57
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom a csalást. Eléggé megnézik a papírokat. De ha tényleg olyan a szociális helyzeted, akkor sztem megkapod. Én is megkaptam tavaly, mert messze lakok(250km), anya egyedül nevel és az egy főre jutó pénz kevés volt. De etr-ben meg tudod nézni, hogy mi kell a leadáshoz. Ha jól emlékszem ott kellett jelentkezni a támogatásra. Ezt csak egyszer fogod megkapni, ha megkapod és csak akkor, ha most kezded az első féléved. Ha jól emlékszem 60e körül volt.
2012. aug. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Engem is egyedül nevel az anyám ráadásul még van egy kis testvérem is. De mivel nem vagyok se fogyatékos se árva se rokkant így nekünk nem jár a támogatás, nem tudom neked hogyan sikerült megszerezned.
2012. aug. 11. 21:08
 5/15 anonim ***** válasza:
De ezt ki a fene mondta, hogy csak akkor jár?? Tudod te mennyi ember kapja? És nem rokkantak! Sztem olvasd el még egyszer a szabályokat!
2012. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Rám ez a rész vonatkozik: aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, illetve rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre (volt) jogosult.

Gondolom rád is akkor.

2012. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én soha nem kaptam gyermekvédelmit.
2012. aug. 13. 11:36
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként az etr-en dokumentumokat se látok amit ki lehetne nyomtatni erről az alaptámogatásról. Csak a tavalyi van fenn.
2012. aug. 13. 11:42
 9/15 anonim ***** válasza:
Mert ezt majd az etr-en keresztül kell megpályázni. Csak mivel azt írtad, hogy anyukád egyedül nevel, azt hittem kaptatok vmi támogatást...kellett volna!
2012. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jó de az apám még nem halt meg (legalább is nem tudunk róla semmit se). De még soha életemben nem láttam.
2012. aug. 13. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!