Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek egy egyetemre amit...

Felvettek egy egyetemre amit majd elkezdek ősszel, és ha iskolát szeretnék váltani, akkor azt félévkor vagy 1 év múlva érdemes? Vagy inkább jelentkezzek újra? és így akkor kimaradna 1 év.

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Jelentkezz újra jövőre több indokból is.

- feleslegesen fogyna az állami féléved

-hallgatói szerződés miatt vissza kell fizetned, az első éved költségeit.

2012. aug. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Félévkor nem is biztos, hogy tudnál mert nem mindenhol/mindenből van keresztféléves képzés amúgy meg amit az első írt.
2012. aug. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Félévkor egyébként is csak költségtérítésesek indulnak, meg az ingyenes FSZ-esek, de gondolom, te nem arra akarsz menni, mivel egyetemet írtál. Egyébként én is így jártam tavaly, hogy augusztusban meggondoltam magam, miután felvettek, kihagytam egy évet, addig egy OKJ-re jártam, hogy megmaradjon a jogviszonyom, télen újra felvételiztem egy másik egyetem, totál másik szakára, felvettek, idén kezdek, tiszta lappal, 11 állami félévvel. Nem mondom, elég sz*r volt ez az egy év egy helyben toporgás, meg már az is hiányzik, hogy lefárasszam az agyam, hogy tanuljak (ami fura, nem gondoltam volna, hogy így lesz, és mégis... :D), de a lényeg, hogy szeptemberben kezdek. Szerintem te is így járnál a legjobban.
2012. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Bocsi, nem a kérdésre válaszolok, csak én is hasonló cipőben járok, de még sosem hallottam erről a visszafizetősdiről...

Szegedre vettek fel államilag támogatott levelezőre, de legkésőbb 1 év múlva szeretnék átmenni az ELTE nappali képzésére.

(Biológia)


Akkor kell fizetnem a szegedinek?:O

2012. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor kell visszafizetni ha pl a 3 éves képzést 4,5 év alatt nem tudja úgy befejezni, hogy megkapja az oklevelét. Nem tudom nálad, hogy van olvasd el a hallgatói szerződés mintáját,már pár hete elérhető.



"Félévkor egyébként is csak költségtérítésesek indulnak, meg az ingyenes FSZ-esek, de gondolom, te nem arra akarsz menni, mivel egyetemet írtál"

Ez nem pontosan, így van mivel sok alapképzés 3.5 éves így nekik félévkor indítják el az állami mesterképzést, hogy ne kelljen félévig otthon ülniük. Egy FSZ-es is ugyan olyan egyetemista mint egy alapképzéses.

2012. aug. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván neki még nem sok köze van az MSc/MA képzésekhez.
2012. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen de félévkor inkább mester szakokat mint alapképzéseket indítanak.
2012. aug. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!