Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha játéktervezéssel szeretnék...

Ha játéktervezéssel szeretnék később foglalkozni, milyen szakra jelentkezzek? Illetve érdemes programtervező informatikus szakot levelezőn végezni?

Figyelt kérdés

Jelenleg anglisztika szakon tanulok, de mindig is érdekelt a számítógépes játékok világa, és arra gondoltam, szívesen tanulnék mellé egy olyan dolgot, amit jól tudok majd használni és keresni is tudok majd vele.

Mivel már tanulok valahol, ezért az elsődleges szempont most az elvégezhetőség, habár az összes ilyen dolog elég nehéz. Tudnátok nekem segíteni?


Mindenkinek további kellemes napot kívánok! :)


2011. okt. 7. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha írni is akarod a játékokat akkor meg kell tanulnod programozni. Egyéb esetekben pedig modelleket készíteni skinekkel. Kellenek ilyenekhez történet írók és ötletgazdák hogy mi legyen a játékban és az hogy legyen.
2011. okt. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

attól függ milyen szinten gondolkozol. apró flash vagy mobiltelefonos játékok készítése is egy embernek hetek-hónapok munkája bonyolultságtól függően. de tanulni ideális, és közben rájösz h játékfejlesztés meik része ami legjobban bejön (programozó, grafikus, történetíró stb.) ha váltani akarsz vagy egy játékfejlesztő céghez mennél.

mielőtt bármilyen egyetemi szakra adnád a fejed, neten nézelődj és tanuld meg az alapokat (sőt ha tehetséged van hozzá, akk az egyetemet el is felejtheted, otthoni gyakorlással és tanulással gyorsabban fogsz haladni)

programozási alapnak itt egy sztem jól érthető gyorstalpaló egy apró flash játékhoz: [link]

2011. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Igazából az egyetem/fősuli szerintem ehhez a kapcsolatok miatt kell. Mert amennyire én látom, csomó munkát ott lehet szerezni, konferenciákról értesülni, eljárkálni, ilyenek.

De természetesen annak nagyon örülnék, ha nem kellene pluszban egy sulit bevállalnom emiatt. Levelezőn nagyon húzós az ilyen? Vagy egyáltalán ér valamit?

2011. okt. 7. 12:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

sztem infón pont a levelező ami nem sokat ér, a nappalinak megvan az az előnye h sokan vagytok és egymást segítitek, és itt lehet sok ismerőst szerezni. levelezőn meg úgyis otthon vagy, és rengeteg olyan dolgot tanulsz amelyek bár hasznosak, de játékkészítéshez köze sincs (pl. jelátvitel, digit. rendszerek, numerikus analízis stb.) vagy csak magasabb szintű játékoknál jön elő évek múlva, és útközben úgyis utána lehet járni (pl. operációs rendszerek, magasabb szintű adatbáziskezelés, opengl/directx stb.)

tapasztalat, 5 év mérnökinfó (igaz nappalin) :)

többre jutsz, ha otthon tanulsz, és böngészed a fórumokat mind magyar mind angol nyelven, eljársz nyílt előadásokra pl. a tavalyi Computer Art Forum

2011. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy jobb a nappali, csak az a bajom vele, hogy már ugye járok valahová anglisztikára és nem tudom, hogy hogyan tudnám megoldani, hogy ott legyek mind a két helyen, ha mondjuk nincs más gyakorlati óra időpont. =S

Akkor szerinted is a programtervező informatikus szak áll ehhez a legközelebb? Melyik sulit ajánlod (elvégezhetőség szempontjából)?

Valószínűleg igazatok lehet ezzel az otthoni "én-képzem-saját-magamat"-dologgal, csak ahogy néztem elég sok programozói állásnál követelmény a felsőfokú végzettség. =(

2011. okt. 7. 15:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"sőt ha tehetséged van hozzá, akk az egyetemet el is felejtheted"

Persze, nyilván tök felesleges az egyetem, csak viccből találták ki.. :D

Pont a játék-programozás az, ahol igencsak erős matematikai háttérre van szükség, azt meg nem fogja magától összeszedni az interneten..

2011. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

20:32

az egyetem jó kiindulási alapnak, de specializálódásra (ami jelen esetben játékfejlesztés) alkalmatlan. ezt már mindenki egyénileg oldja meg, ugyanis arra se ideje, se erőforrása, se kedve nem lenne senkinek, hogy minden szakterületen alaposan kiképezzék. és azért valljuk be, programozás és programozás között is van különbség bőven. ugye egy szülészorvostól se várod el hogy a szívátültetésedet vezesse, pedig orvos-orvos mindkettő...

ezért tanácsolom h főleg időspórolás végett fontolja meg az egyetemet. ha van érzéke hozzá akkor azt a játékfejlesztéshez szükséges tudást amit az egyetemi 3 év bsc alatt szerezne meg kevesebb mint 1 év alatt otthon is kényelmesen megtanulná. igaz ha "okosan" csinálja, és egyetemen rögtön az infó-matek-fizika alapjai tárgyakra megy rá a többit meg hanyagolja úgy ott is 1-1,5 év alatt megszerez minden használható tudást.

kérdező: ha mégis egyetem mellett döntenél, akk a prog. tervező jó szak. esetleg gazd. infó, már ha a szakon belül elég erős a infós képzés. egyetemet nem tudok ajánlani, képzések színvonala és a tanári karok is állandóan változnak (legalábbis nálunk főleg fiatal arcok tartották az órákat, csak előbb-utóbb elmentek cégekhez 3x-os fizetésért)

2011. okt. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, de azt a kiindulási alapot nem fogja tudni az egyetemen kívül összeszedni, legalábbis szerintem. Nekem ugyan közöm nincs a játékkészítéshez, de sejtésem szerint a numerikus analízis, a diszkrét matematika,a hálózati ismeretek,a mesterséges intelligencia,a játékelmélet, a számítógépes grafika, ezek mind elengedhetetlenek egy játék kifejlesztéséhez. És egy egyetemi kurzusnak megvan az az előnye, hogy összeszedetten, logikusan felépítve a kezedbe ad egy alapot. Ugyanezt magadtól összekukázni guglival szerintem jóval több ideig tart.(És akkor még vegyük figyelembe a sok téves információt, amit guglival talál, és teljesen rossz irányba viszi.)
2011. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy egyetem mindenképp kell neki, egyrészt ugye kérik a felsőfokú végzettséget a melóhoz (valszeg nem csak úgy odamegy h hát tanulgattam otthon programozni), ásrészt tényleg jó alap, és több rálátást kaphat mintha egyedül csinálja otthon, szóval irányadásnak mindenképp jó, és mellette ő már el tud indulni egy irányon amit szeretne.
2011. okt. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!