Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi tanulmányok,...

Nemzetközi tanulmányok, turizmus vendéglátást vagy kereskedelem és marketinget választanátok?

Figyelt kérdés
Melyiket tanulnátok szívesebben?

2012. aug. 10. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Egyiket sem, büfészakok.
2012. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Turizmus nem bufeszak, a kermark sem az. Nemzetkozi tanulmanyok olyan diplomatakepzes inkabb... Persze kerdes, milyen targyakat tanulnal.
2012. aug. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért elég nagy a differenciál ezek között. Nyilván egy BCE-nemzetközi tanulmányok jó befektetés, feltéve, hogy megvan a majdnem 500 pontod, ráadásul szerintem az csak MSc-n van, illetve le tudod tenni mellé a két felső fokú nyelvvizsgát...


Turizmus vendéglátás, büfészak, nyilván. Szinte bárhol lehet tanulni, de 120%, hogy nem lesz vele munkád. Majdnem ugyanez igaz a ker.-marketingre is.

2012. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bevallom, ezek közül egyiket sem, de ha muszáj lenne választanom, akkor nemzetközi..
2012. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Büfészakozás helyett inkább azt mondanám, nem mindegy, hol végzed az adott szakot. A gazdaságot tanító fősulik/egyetemek nagy része nem biztosít olyan jó lehetőségeket, tanulmányi előmenetelt, elismertséget, mintha pl. BCE-n, BGF-en tanulnál. Turizmusból a BGF a top a kapcsolatok, nagy múlt, nagyhírű tanárok miatt, kermarkból BCE, mert bár BGF-en is lehet tanulni, ott már a nyelvtanulási lehetőségeket is lehúzzák, ami sztem az egyetlen igazán fontos szempont lenne egy ilyen gyakorlatias szaknál. BCE-n 9 féle nyelvet tanulhatsz, szaktól függően 1 v. 2. x 2 sávot térít az egyetem, azaz 1 évig tanulhatsz 1 vagy 2 nyelven. Utóbbi inkább a T-karos szakokra, így a nemzt.re jellemző. Egyébként a nemzt.t nemigen ajánlják, mert az igazi diplomataképző, ami egy nagyon szűk és protekcióval átitatott kör, olvass utána GYK-n, hogy milyen negatív tapasztalataik vannak a végzetteknek. Így én a kermarkot választanám, de csakis akkor, ha van hozzá érzéked, érdeklődésed, kiváló nyelvérzéked és jó sulin tanulnád ill. már suli közben hajlandó lennél akár 0bérért is (többéves) gyakorlatot szerezni munkahelyen. Mert egy elég telített szakma, de ha jó vagy, tudsz felsőfokon nyelveket, van szakmai tapasztalatod, esetleg kapcsolataid, tudsz érvényesülni.
2012. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy általánosságban a gazdasági irányban EZERREL a németet kell nyomatni, de az angol is legalább annyira fontos. Az ilyen spanyol, olasz, (francia) inkább bájos kis melléktudás, ritka, hogy ezt kérik a munkáltatók. Valahogy ez sok embernek nem tiszta, és annak ellenére, hogy a nyelvtudásukat szeretnék kamatoztatni, szejetem-nemszejetem szempontok szerint tanulják a nyelveket.
2012. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!