Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken, főiskolákon...

Az egyetemeken, főiskolákon működő Hallagtói Önkormányzatok választott tagjai kapnak-e (kaphatnak-e? ) fizetést az oktatási intézményüktől?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy egy főiskolán a HÖK tagok fizetést kapnak. Ez mennyire törvényes és általános?

2012. aug. 12. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:

És még milyen jól élnek a Hökösségből.

Szerinted a szociális ösztöndíjat kik intézik?

2012. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vannak kiskapuk és nem törvényes megoldások is. Engem az érdekelne, hogy törvényesen kaphatnak-e fizetést. Megpróbálok a felsőoktatási törvényben utána nézni.

Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 12. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk "hivatalosan" 30 ezer forintot kapnak a hök vezetőség tagjai havonta. Az hogy emellett egyik sem dolgozik, mindenki kocsival jár és a kolira, meg kolis élethez mérten jó kajákra és életre van keretük, az meg arról árulkodik, hogy fű alatt azért van ott több is. :)
2012. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 50ezret kaptnak havonta a drága képviselők fejenként, amire még rájön a "kafetéria", vagyis ingyen buli belépők, olcsó pia, jutalomkeret, sikkasztás, szoctámok elcsalása, a gólyatáboros pénzek elcsalása stb.

Az én gólyatáborom 2 éve 19ezer ft volt, egy lepukkant ocsmány szr helyre mentünk. 1 évre rá számoltam ki, hogy mindennel együtt a GT maximum és direkt túlbecsültem a dolgot 12ezer volt fejenként. Nah most gondolj bele, hogy 500 fő volt ott, és 7ezer a nyereség.

Direkt megnéztem ETR-ben a hököseinket, nagyon sokan közülük 2003 óta járnak egyetemre, egy szakot sem végeztek el, szimplán megéri nekik még költségesen is egyetemre járni, mert még így is haszon van belőle. Arról nem is beszélve, hogy a legjobb kollégiumi helyeket intézik el maguknak.

Egyik ismerősöm hökös volt, ő mesélt még arról, hogy hogyan csaltak a terembérléseknél, és a választásoknál.

2012. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azon a főiskolán, amiről név nélkül írtam, évekkel ezelőtt volt több éven keresztül a HÖK vezetője egy állami gondozásból odakerült lány. Szinte az összes képzést "elvégezte", úgy, hogy gyakorlatilag nem járt órákra, vizsgákra, csak a leckekönyvét köldte be valamelyik társával az oktatóknak, és elvárta az ötös osztályzatot mindenből. Szegény az iskolai évek alatt épített magának egy házat, és "sikerült" még egy nem olcsó autót is vennie.

Biztos, hogy sok csurran-cseppen szép csendben. Ehhez képest az 50.000 Ft/hó már csak zsebbpénz.

2012. aug. 12. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok senkit védeni. De az állami gondozásban, 18 éves korukba megkapják az addig felgyülemlett családi pótlékot. Nem sok pénz, azon lakást nem vesz, de autó lehetett abból.
2012. aug. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a gólyatáboros példára reagálnék még. Azért abba is bele kell gondolni, hogy oké, hogy a jelentkezőktől 19 ezret szedtek be fejenként (nálunk ez valamivel kevesebb), de nálunk pl az iskolának vannak rendezvényre félretett keretei, abból is kapnak pár százezret, ott van a rengeteg támogató, kik pénzzel, kik kajával támogatják a bulit. (már millió fölötti összegről beszélünk) Hozzátenném, hogy az összes szervező és hökös nálunk pl teljesen ingyen volt a táborban, de még emellett is több száz ezer forint lóg a levegőben azok alapján amilyen mondvacsinált költségvetéseket én láttam és erősen kétlem, hogy a megmaradt pénzt visszaforgatták az iskolai "vagyonba". Ez pedig csak egyetlen egy esemény, ami rájuk van bízva, a többiről nem is beszélnék.
2012. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekünk volt most felezés. Ekkor kezdtem el gondolkozni azon, hogy a HÖK sok pénzt lenyúl.


5000 ft-ot kellett befizetni és elvileg majd a HÖK küld még 8000-et.

Ez tartalmaz 4 bulit, amire 500 ft lenne a belépő fejenként, egy stand up comedy-t, ami max 1000 ft lenne, plusz egy vacsorát, ami talán megint 1000 ft. Na jó, még meglöktek minket pár üveg tablettás borral(komolyan tabis :D), aminek az 1 főre eső része kb 100-200 ft maximum.


Ez még mindig csak 4200. 500 emberre számolva 400000 ft-ot nyúltak le alsó hangon. Arról a 8000 ft-ról ne is beszéljünk inkább, szerintem azt is valahogy lenyúlják.

2014. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!