Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen végzettségű ember...

Milyen végzettségű ember tervez biztonsági rendszereket különböző épületekre, keresi azokban a hibákat, új biztonsági eszközt fejleszt? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Szóval arra gondolok, hogy megtervezni például egy biztonsági rendszert egy múzeumnak, hogy hova tegyünk kamerát meg különböző eszközöket. Vagy már meglévőkben keresni a hibát.

Nem vagyok benne biztos, de mintha a biztonságtechnikai mérnök lenne hasonló. De amikor nézek képzéseket, mindig ott van az, hogy had, de én nem akarok katonai dolgot.

Szóval, hogy van ez az egész?



#biztonsági #biztonságtechnikai mérnök #biztonsági rendszer tervezés
2012. aug. 16. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Villamosmérnököknél van erre szakirány. Pl. az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának Műszertechnika és Automatizálás intézetének Felügyeleti informatika és elektronikus vagyonvédelem szakiránya.

2012. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pontosan erre gondoltam, most végre már tudom a nevét.

Nem tudom te odajársz-e, vagy valaki aki odajár tudna erről mesélni? Milyen nehéz? Mit kell jól tudni? Utánna el lehet-e helyezkedni? Milyen a fizetés?

2012. aug. 17. 00:47
 3/5 A kérdező kommentje:

És mégvalami:

Aki ezt elvégzi az utána csak tervezi ezeket, beszerelni már nem neki kell vagy igen?

2012. aug. 17. 00:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

BME-ről meg ÓE-ről tudok mesélni. BME-re nehezebb bekerülni, 380pont körül szokott mozogni, ÓE mindössze 250.A mondás úgy tartja, hogy nem bekerülni nehéz, hanem bent maradni, ez tényleg így van. Hiába végzel a középiskolában kitűnővel és emelt érettségivel, BME-n biztos, hogy elbuksz pár vizsgát. Ott egy nagyon erős elméleti képzés folyik, a legelismertebb képzés az övék,míg az ÓE-en gyakorlatiasabb. pl. BME: 4 félév matek, ÓE: 2 félév, viszont ÓE-n második félévben vizsga mérés van!, BME-n meg örülsz ha 4-edik után látsz néhány alkatrészt közelről. ÓE-re idén közel 1000-el jelentkeztek többen összességében mint a BME-re, de embere válogatja, hogy elméleti, vagy inkább gyakorlati beállítottságú.


Mit kell jól tudni?Amit középiskolában megtudsz tanulni az matek, fizika, programozás, jó ha otthon vagy az elektronika és digitális technika alapjaiban, de az egyetemen egy nagyon átfogó képzést fogsz kapni, lesz vállalat gazdaságtól kezdve akár a szociológiáig minden.


Az elhelyezkedés szinte biztos, mindenféle felmérés szerint, szinte mindig a TOP5 legkeresettebb szakmák között van, de gyakran első, második helyen. A fizetés is meglehetősen jó, és gyakorlati tapasztalattal gyorsan növelhető.


Tervezi, beszerelheti amit épp jónak lát. :)

2012. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ! ez tényleg nagyon hasznos volt!
2012. aug. 18. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!