Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy biztonsági őrnek van joga...

Egy biztonsági őrnek van joga arra, hogy azt a táskát átnézze, amit beviszek a boltba? (nem volt még velem ilyen, csak érdekel a dolog). Légyszi lehetőleg jogász végzettségű ember írjon!

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga hozzá, de megkérhet hogy pakold ki.
2010. júl. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nincs joga hozzá, és igaz, hogy megkérhet arra, hogy kipakolj, de te erre sem vagy köteles

viszont ha kifelejövet besipoltál, és te nem üríted ki a táskád, akkor kihívhatja a rendőrséget és rendőr jelenlétében már joga van átkutatni a tatyót

2010. júl. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem nyúlhat hozzá, de megkérhet, hogy mutasd meg, illetve akár pakold is ki. Ezt jogod van megtagadni, de nem érdemes, mert ha indokoltnak látja, rendőrt hívhat és akkor már köteles vagy megtenni. Ha úgyis tiszta a lelkiismereted, akkor érdemes kérésre megmutatni a táskát az őrnek.
2010. júl. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, viszont jogaban all megtiltani hogy belepj a orzott teruletre.
2010. júl. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Befelé menet? Miért terroristának néztek? :)

Kifelé jövet szokták kipakoltatni ha pl szól a pénztári lopásgátló.

2010. júl. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem volt még ilyen velem, de hallottam már ilyenről,hogy sok emberrel csinálják ezt. Én első éves joghallgató vagyok (most leszek másodéves), és érdekel a dolog. Persze majd biztos tanulom, de egyelőre még csak jogtörténetet tanultunk.
2010. júl. 6. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Befelé menet sincs joga, ha nincs rá aslapos oka, de akkor viszont a táska tartamát csak azonos nemü tekitntheti meg, m otozást illetve személyi ellenőrzést is csak azonos nemü végezheti.Ha nagyon sérti az önérzetét,akoor a felszolitás esetében kérheti a rendőr,. vagy rendőrnő jelenlétét ill. a hatósági személy jelenlétét. Tettenérés esetében is ragaszkodhat a hatósági tanu előtt jegyzökönyv felvételére.
2010. júl. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És én is megkérhetem, hogy ő pakolja ki a zsebeit? Miért van neki több joga? A vásárlás kölcsönös bizalmon alapszik, engem ugyanúgy átverhet a boltos.
2010. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!