Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hová fognak felvenni? Tényleg...

Hová fognak felvenni? Tényleg nagyon rosszak a jegyeim?

Figyelt kérdés

Sajàt hibàmból lusta voltam idén most kezdem a 8. osztàlyt és nem lett valamk fényes a bizonyítvànyom. Ilyen lett:

magyar 4

Matek 4

Angol 5

Irodalom5

Töri4

Infó4

Rajz4

Fizika3

Biosz3

Kémia2

Technika5

A 2

18. Kerületben lévő Vörösmarty gimibe vagy a kispesti deàkba szeretnék menni. szerintetek esélytelen? Nagyon elbizonytalanodtam a keresztanyukàm azt mondta hogy ilyen jegyekkel egy szakiskolàba vesznek fel:'( nagyon félek és mérges vagyok magamra. Ìrjatok minél többen, pls segítség! 14l köszi



2012. aug. 21. 13:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%
A szakközépsikola úgy is jobb, mint egy gimnázium, mert ott sokkal keményebben tanítanak, míg a gimiben el vannak szállva maguktól, hogy milyen jók, közbe meg pirospontokra osztogatják a jó jegyeket. Ami akkor lehet hogy jó, de nem 1 embert láttam már ez miatt szívni:D
2012. aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

ez a felfogást marhára de nem értem. miért gond a szakközépiskola? úgy értem miért nézik le? csak azok mennek oda akik rossz átlaggal rendelkeznek...ez egy nagy hülyeség. 4,9es átlaggal mentem szakközépbe, és most meg egyetemre fogok járni. ugyan úgy mint bárki más a gimiben. azzal a különbséggel h én infót tanultam szakközépben, és így egyetemen (infó szakon) előnnyel indulok.

persze ez attól függ h mi érdekel, később mivel akarsz foglalkozni. de csak azért ne menj gimiben, mert odajárnak a "menők", meg a f@szagyerekek...

2012. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Reál tárgyakba húzz bele és egyből jobb lesz. 4es átlaggal már elég sok helyre felvesznek.


Ja és első.Nagyon el vagy tájolódva :).

2012. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
13:47 tájolódva:D Hogyne persze. Majd ha megtanultál értelmesen fogalmazni, akkor hozzámszólhatsz, de addig légyszíves kímélj meg magadtól
2012. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De kérlek hogy vàlaszoljatok a kérdésemre. Nem nézem le a szakközépet de azért akarok gimibe menni mert a média kummunikàció a mindenem nagyon szeretem. Ès amúgy szakiskolàt írtam ami nem ugysn az mint a szakközép.
2012. aug. 21. 13:50
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt így elosztva a gimnázium/szakközép, hogy gimibe az ment aki utána továbbtanult és szakközépbe pedig szakmáért. Ugye eleve sok szakközép már nem is ad szakmát csak max egy plusz tárgyat tanít. Na most a legtöbben ettől függetlenül ugyan úgy folyik a többi tárgy tanítása.

Ez inkább iskolafüggő, hogy az adott gimi/szakközép milyen szintű az oktatás. De amúgy még ettől bekerülhetsz oda ahova akarsz. Én annó biosz/kémia szakos gimibe mentem ahova 4,8as átlag kellett, és 4.2-vel felvettek mert befértem :P

Szóval hacsak nem olyan konkrét szakra akarsz menni ami nincs szakközépben akkor nincs gáz, és még így is megjelölheted azt amit akarsz elsőnek és utolsó helyre meg ahova biztos, ahogy szokás.

2012. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én 4. osztály után mentem gimibe. Nem jártam rosszul, ma már egyetemre járok. De egyszer kétszer hidd el sokkal jobb lett volna, ha tudom, hogy ezt elvégzem akkor 18 éves koromra lesz egy szakmám.

A gimiben kapsz egy mezei érettségit és csókolom. Ma már azzal semmire nem mész. Tehát ha gimnáziumban szeretnél tanulni, akkor vedd komolyan és tanulj, hogy felvegyenek egy egyetemre, különben mehetsz OKJ-ra és akkor már jobban jársz, ha 14 évesen szakközépbe mész és szerzel ott egy szakmát és nem pazarolsz el 4 évet. :)


A felvételiddel kapcsolatban: nem tudom nálatok hogy működik, ha van felvételi vizsga (nekünk volt), akkor az alapján veszik fel az embereket, ha nincs, akkor meg a jegyek alapján. Ha csak nem valami elit gimibe akarsz menni, akkor szerintem ne aggódj, valamelyikbe felvesznek. :)

2012. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%

13:48


Nézd meg a top 10 középiskolát.


Érdekes, hogy nincs benne 1 szakközép se , nem?

2012. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%
Ne égesd már magad ezzel a toplistákkal:D Itt a való életről van szó. Nagyon sok ismerősöm van, sokan elit gimibe jártak és kb. a felét nem vették fel egyetemre, akik bekerültek, sokan ki is buktak, mert el vannak szálva maguktól. Középsuliból akik jelentkeztek szinte mind bekerült. Hát ennyit a te elméletedről drágaságom, menj a tanárnénidhez és neki mutogasd a semmit sem érő toplistáidat:D
2012. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ès szerintetek milyenek a jegyeim?
2012. aug. 21. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!