Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika pótvizsgára kell...

Matematika pótvizsgára kell felkészítenem egy barátomat, de nem igazán tudom, hogy mire számítsak vagy milyen feladatok lesznek, tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Én már érettségiztem, nem volt gondom soha a matekkal, de őt 1 nap alatt kell felkészítenem, ezért sürgős lenne, legalább a témakörök vagy esetleg valamilyen segédanyag beszerzése.

2012. aug. 21. 15:50
 1/8 anonim válasza:
1 nap alatt lehetetlen, neki viszont meg kellett kapnia a témaköröket, feladattípusokat az iskolától még a nyár elején...egyébként nem is írtad hányadik osztály...:)
2012. aug. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jókor kérdezed. Egy nap alatt nem lehet senkit semmilyen pótvizsgára sem felkészíteni. Hol voltatok 30 nappal ezelőtt? Az a minimum.
2012. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A pótvizsga témaköreit az adott iskola szedi össze. Az nem egységes minden iskolában, mint az érettségi. A mi sulinkban pl. akiknek pótvizsgázni kell matekból, azok kaptak egy kis lapot, amiben vannak olyan feladatok, amikhez hasonló lesz a pótvizsgában.

Szóval azt mi sem tudjuk megmondani, hogy milyen feladatok lesznek, de szerintem a nehezekbe fektessetek több időt, a könnyűeket hagyjátok a végére. Egy nap valószínűleg kevés ennyi feladathoz.

2012. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én korrepetálok egy 11-es srácot matekból, akivel 1 hónapja kezdtem el foglalkozni. Heti 3-4 alkalommal találkozunk, most péntekig kell leadni a beadandót (mert az is van nekik), most a héten már minden nap találkozunk 2 órát. Vagyis összességében kb. 25 x 2 órát foglalkoztam vele. Ez az idő PONT elég volt ahhoz, hogy átnézzük és megértse a tavalyi anyagot.

Hozzáteszem, hogy a tanárnője kb. 1000 (!) feladatot adott fel beadandóban. Két füzetet írtunk tele "tisztázatban".

2012. aug. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
12. osztályról van szó, egyébként elég hosszú történet ez az 1 nap, de már nincs mit tenni ennyi idő alatt kell kihoznom belőle amit lehet
2012. aug. 21. 22:29
 6/8 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy az alapokkal kezdenénk, hogy valamennyire mindenhez hozzá tudjon nyúlni, vagy inkább bizonyos témaköröket nézzünk alaposabban?
2012. aug. 21. 22:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért csak van amit ért. Először ezeket tisztázzátok, aztán foglalkozzatok azokkal, amik időigényesebbek, és fontosak, ,majd a végére hagyjatok könnyűeket is.
2012. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, már túl vagytok a buktán.
2012. aug. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!