Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez most tényleg így van?

Ez most tényleg így van?

Figyelt kérdés
Az a törvény miszerint 16 éves kor a tankötelezettség legfelsőbb határa, tényleg csak a most 8.osokra érvényes? Magyarul aki 2011/12 vagy azt megelőző évben kezdte a tanulmányait 18 éves koráig tanköteles? Csak, mert ezt olvastam és nem tudom, hogy tényleg így van-e vagy sem..mert mindenki mást mond..

2012. aug. 21. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, így van!! Egy osztályfőnök
2012. aug. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz!


2012 szeptembertől MINDENKIRE érvényes a 16 év.


Aki előbb azt írta magáról, hogy tanár, az vagy kamuzik vagy nem ismeri az új törvényt!


MINDENKIRE vonatkozik a 16 év 2012 szeptembertől!

2012. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok az a tanár...


Pedig igazam van! Ismerem a törvényt, hidd el!

De ha mégsem hiszed, az Oktatási Minisztériumot keresd. Nekem ők erősítették meg, amiben Te kételkedsz....

2012. szept. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg így van ahogy írtam..csak azokra érvényes a 16 éves korig lévő tankötelezettség akik most kezdték a 9.et ( nem buktak stb.szóval most voltak 8.osok ) nekem ezt a suliban mondták..
2012. szept. 23. 17:21
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdés feltevője, és én is, mint egy másik tanár, és az előttem író osztályfőnök kolléga is jól tudja. Akik most kezdték a kilencediket azokra vonatkozik a 16-os tankötelezettség.


A 2. hozzászólót nem tudjuk meggyőzni arról, amire törvény van...

2012. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 14:29-es anonim hozzászóló! (én azért nevezlek így mert te NEM MUTATOD a nevedet/nickedet...tehát ÉN NEM tudlak neveden/nickeden szólítani....az enyém viszont ODA VAN írva...tehát nem tudom miért nevezel engem "2. hozzászólónak"...amikor a NEVEM IS OTT VAN...de hagyjuk...)


Igen valóban úgy van,hogy azokra vonatkozik a 16 év akik most kezdték a 9. osztályt (vagy még fiatalabbak)....


Amikor én korábban azt írtam,hogy "mindenkire" vonatkozik,azt azért írtam mert korábban (hónapokkal ezelőtt) amikor először informálódtam a témáról, AKKOR MÉG azt mondták nekem, hogy "mindenkire" vonatkozik.

Az illető ezekszerint AKKOR MÉG nem jól ismerte az új törvényt....


Nappali tagozatra viszont csak 15 éves korig kötelező járni....mivel a törvény úgy szól, hogy abban a tanévben íratkozhat a tanuló először esti tagozatra,amelyikben be fogja tölteni a 16. életévét.

2012. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia Lilla!


Szerintem oly mindegy hogy van nick név, vagy sem, mert bárki bármit írhat, úgysem tudjuk, kit takar. (Meg ugye, nincs előírva, hogy kötelező a használata.)


Nem hiszem, hogy sértő, hogy második hozzászólónak neveztelek.

2012. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!