Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen megérné oroszt vagy...

Egyetemen megérné oroszt vagy spanyolt tanulni? És melyiket inkább? Minorként mindenképp angolt tanulnék.

Figyelt kérdés
Idén nem kezdem el az egyetemet, mert egész egyszerűen nem tudtam kitalálni, hogy mit tanuljak, csak úgy pedig nyilván nem akarom elherdálni az éveimet. Nyelvekből vagyok jó. Megérné egyetemen a fent említett nyelvek egyikét tanulni? (spanyolul persze tudok, oroszul nem, de nem is feltétel)

2012. aug. 22. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt kéne egyszer megérteni, hogy az egyetem nem nyelviskola.
2012. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
őőő, igen, ezt tudom... nem értem a problémád, hisz gondolom megértetted, hogy a kérdésem arra vonatkozott, hogy spanyol vagy orosz szakra megérné-e menni.
2012. aug. 22. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egyetemi nyelvszakok általában nem a nyelvtanulásról szólnak, legfőképpen egyéb bölcsész tárgyakat tanítanak.
2012. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az első hozzászóló véleményével. Minden főiskolán minimum az angol nyelv középfokú ismerete. Még pár éve érettségi után úgy gondoltam, hogy idegenvezető OKJ képzés lesz a megfelelő számomra. Ott 1 hónapot bírtam ki, azután visszamentem elektrotechnikusi képzésre, azt jelessel elvégeztem és most Villamosmérnöknek tanulok. :)/azt hittem az idegenvezető lesz a jó, az angol nyelv iránti rajongásból adódóan, de tévedtem/
2012. aug. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...mellesleg nálunk az oroszt tanítják, csak nem jár érte kredit...
2012. aug. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!