Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemistáknak milyen cuccok...

Egyetemistáknak milyen cuccok kellenek sulikezdésre? Ti mit vesztek/vettetek?

Figyelt kérdés

Most leszek gólya. Míg gimibe jártam, könnyű volt sulikezdésre bevásárolni: tollak, ceruzák, füzetek kb. ennyi. De nem tudom, egyetemre mi kellene. Vettem egy laptopot jegyzetelésre, akkor a füzetek nem is kellenek?

Bármi, ami eszetekbe jut, írjátok le!



2012. aug. 24. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy notin jegyzetelj, tök fölösleges. Veszel 3-4 csomag vonalas, lefűzhető lapot, ha valami matek szakos vagy, akkor négyzethálósat, elválasztó lapokat és egy nagy mappát, 3 toll aztán jóvan.

Nem gimi ez, nem kell minden tárgyra füzet külön, azt meg elfelejtheted, hogy laptopon fogsz ott pötyögni, mindenhol mindenki tollal jegyzetel szinte és baromi zavaró, mikor valaki nonstop pötyög. Ennyi kb.

2012. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

egyetértek az első válaszolóval.

képzeld csak el h ha mindenki gépelne, pötyögéstől nem is lehetne semmit se hallani.

2012. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elsovel, a laptop ebbol a szempontbol tok felesleges volt. Veszel par csomag lapot, bugyit, tollakat, mappat es kesz. En meg szoktam kiemelot venni, mert ugy konnyebben tanulok. Jah, meg van egy feher magnes tablam, mivel sokat kemiazok, az szukseges, mert segit a kepletek felirasanal, bemagolasanal. Human szakon mondjuk ez is felesleges.
2012. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jobb lapokra jegyzetelni. Jóval könnyebb, főleg ha valami matek/fizika/kémiás vagy. Persze ha nem, és a gépírás is megy, akkor jó a laptop, de szinte senki nem használja, aki igen, biztos lehetsz benne, hogy nem épp jegyzetelésre :D


Amennyiben meggyőztünk a lapokról:

- Néhány toll

- Lapok

- Mappák

- ún. bugyik

- Elválasztók


+ Én biztosan veszek egy határidőnaplót is, de persze lehet írni telefonba is csak nekem így gyorsabb. Eddig így csináltam: gyorsan leírtam a határidőnaplóba a dolgokat, aztán mikor volt egy kis időm beleírtam a telefonba is.

2012. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mérnöki akkor még 2 sima szélű (nem hegyes nem barázdás) derékszögű vonalzó, 50cms egyenes vonalzó, szögmérő, körző, ISO betűsablon, üres A/3 rajzlap, több tonna A/4-es fénymásolópapír, ragasztó, olló és ncore hozzáférés a jegyzetekhez.
2012. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Igaz én nem vagyok egyetemista, de barátaim igen, és csak a tapasztalatokról tudok mesélni. Én ahogy láttam, vonalas füzetbe írnak, meg fénymásolós lapokra, amiket összefűznek előadásonként. Én most fogok járni FSZ.-re, igaz csak középsuliba, de én fogtam a középsulis füzeteim elővettem, kitéptem az üres lapokat, levágtam ollóval róluk a spirált, kilyukasztottam őket lyukasztóval, és kész is. :P Egy füzetet nem fogok venni szerintem a két évem alatt annyi felesleges füzetlapom volt a szekrényemben. :) Összevissza egy tudományos számológépre fogok beruházni, mert pénzügyet fogok tanulni + a négyjegyű függvénytáblám nem teszem messzire, mert lesznek matek óráim is, és jól jöhet. ;)

Szóval összegezve szerintem a laptop a beadandók miatt nem volt rossz vétel, de előadásra vinni felesleges. Vegyél fénymásolós lapokat, szövegkiemelőket, ragasztós címkézőket, ha vizuálisan tanulsz, és kész. :)

Nagyobb összeget a fénymásolásokra, jegyzetvételekre tegyél félre, lesz rá szükség, még az én figyelmem is felhívták rá a másodévesek, hogy a tanárok kiadják PDF-ben a tankönyvet, és azt nyomtatva kell az órára vinni. :)

Ha más városba mégy tanulni, akkor még ajánlatos egy okostelefon pár GPS-es applikációval a könnyebb eligazodás érdekében, de erre is van természetesen térkép, meg jól összeállított helyközi menetrend, szóval ezt is lehet olcsóbban kivitelezni. :)


Kb. ennyit tudtam segíteni, remélem találsz benne hasznos információt. :) 20/L.

2012. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. egészségtudományi karra fogok járni. kicsit még reménykedem h tudok jegyzetelni a laptopommal. de màsra is jó lesz az még.

van egy nagy jegyzetfüzetem is választókkal, mappám meg irattartom is van.

2012. aug. 25. 00:04
 8/8 A kérdező kommentje:
A laptopban nem volt igazatok, tudok vele jegyzetelni, és órán más is használ.
2012. dec. 4. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!