Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szolnoki Főiskola, pénzügy...

Szolnoki Főiskola, pénzügy számvitel szakon, milyenek a "szórótárgyak"?

Figyelt kérdés

Gazdasági matek, Statisztika, Alkalmazott matematika.

Könnyen buktatnak, vagy a megfelelő hozzáállással, gyakorlással, előképzettséggel könnyen túl lehet lenni rajta?


2012. aug. 24. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerek gyengébb felsőoktatási intézményt az SZF-nél, úgyhogy viszonylag könnyen fog menni. A tanárok korruptak, és nem tudnak mást csak szívatni mindenkit, tanítani meg elfelejtettek. Legalábbis ez az én véleményem.
2012. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szórótárgyak változhatnak, a számonkérés komolyságától függően. Nálunk ezen a szakon egy menedzsment tárgy volt a szóró. Az volt a lényeg, hogy két könyvet kellett tudni betűre pontosan visszaadni, és mindent amit a tanár elmondott. Nem volt szörnyű, de rengetegen bukdácsoltak rajta. Mondjuk az még azelőtt volt, hogy megvágták a keretszámokat. Ott, akkor lehetett látni, hogy ki nem való oda. Pedig semmi szívatás nem volt benne.


Általában a matekon szoktak sokan elvérezni.

Ajánlom neked a markmyprofessor.com c. oldalt, ott a húzósabbnak ítélt tárgyak tanárairól kaphatsz képet, meg mindegyik másikról is, esetleg ezzel sikerül elkerülni a nagyobb szívást. (:


Sajnos más ötletem nincs, ugyanis nem oda járok.

2012. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Valóban nem egyszerűek ezek a tárgyak, de ha rendesen bejársz az előadásokra, a szemináriumokra és otthon is folyamatosan gyakorolsz (nemcsak a zh-k előtt 1-2 nappal), akkor sikerülni fognak a zh-k és a vizsgák.


Az első hozzászólóval nem értek egyet. A Heti Válasz 2011-es összetett felsőoktatási rangsorában a Szolnoki Főiskolának pl. a turizmus-vendéglátás szakja a 2. helyen áll:

[link]


Megjegyzem, hogy a Heti Válasz rangsora figyelembe veszi a munkáltatók és a munkaerő közvetítők véleményét is.

2012. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy a cikk témája kimondottan a turizmus és vendéglátás szak, gyébként rettenetes iskola. Oda jártam, tudom miről beszélek. 2 szakot végeztem el ott, mindkettő potyára ment és a jó benne, hogy "keresettnek" mondott szakok, szóval inkább hagyjuk az SZF-et, annak is főként a műszaki menedzser és a számviteli szakját.
2012. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki a friss diplomásként, azonnal az államvizsga után nem kap állás, amikor még szinte diák(!), nem kell egyből a főiskolát utálnia. Általában ez a bevett szokás, én tapasztalataim szerint. Nem 2-3hónap alatt kell elhelyezkedni ezen a területen, hanem az évek alatt folyamatosan..szerintem
2012. aug. 27. 13:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Már 3 éve próbálok elhelyezkedni a szakmáimban, az ország összes szabad helyére beadtam a jelentkezést, az életrajzaimat, de semmi.
2012. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem pontosan milyen képesítések is ezek? Nyelvtudás? egyéb tanfolyamok, papírok stb.?
2012. aug. 27. 18:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Már leírtam korábban. Műszaki menedzser és az általad preferált pénzügy és számvitel szakok. Van nyelvvizsgám is.
2012. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Jose Luis Torrente válasza:

"Már 3 éve próbálok elhelyezkedni a szakmáimban, az ország összes szabad helyére beadtam a jelentkezést, az életrajzaimat, de semmi."


Akkor te egy igazi lúzer vagy, és ne az iskolát húzd le emiatt.

2012. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!