Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az "ELTE" kifejezés...

Mit jelent az "ELTE" kifejezés a budapesti középiskolák (gimnáziumok) neve előtt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minek a rövidítése, de mi ennek a célja?

2012. aug. 25. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Több pénzt utalnak nekik Hoffmann Rózsiék, mert ELTE van a nevükben.
2012. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor most ez csak egy ilyen kis "szimbólum"? Hogy feltudjanak vágni vele?
2012. aug. 25. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Azok gyakorlóiskolák, az ELTE-hez tartoznak. Ha utánaolvasol a honlapjukon, vagy Wikipédián, erről írnak is.
2012. aug. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek a gimnáziumok/általános iskolák az Eötvös Lóránd TudományEgyetem gyakorlóiskolái, ez azt jelenti, hogy a még nem végzett tanároknak/tanítóknak (akik az ELTÉ-re járnak) ott van gyakorlatuk (ők tartanak órát, és a végén egy vizsgatanítással zárnak). Én legalábbis ELTE előnevű általánosba jártam , és ott így volt.
2012. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első válasz rossz, a többi jó. Hoffmann Rózsa ugyanannyi pénzt utal nekik, viszont mivel a fenntartójuk nem egy önkormányzat, hanem az ELTE, egyéb forrásból kevesebb jut nekik, és eléggé nyomorognak (de azért köszönik, még így is az ország legjobb gimnáziumai között vannak).
2012. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyakorló sulik
2017. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hatos elég jól leírta.

A mi kis nyomi gyakorlónk mindjárt összeomlik épületileg, de azért még mindig a legszínvonalasabb gimik közé sorolandó... Ennyiből gáz vidéki egyetem gyakorlójának lenni, még annnyi támogatás sincs :D

2020. okt. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!