Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel alapszako...

Pénzügy és számvitel alapszakon, Banki szakirány? Jó döntés? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudván hogy már van több bankszakmai képesítésem is (ÉP jog, valuta, hitelezés)
2012. aug. 25. 13:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Ok tudjuk...most már jobban vagy? Több levegőt kapsz?:)
2012. aug. 25. 13:51
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Pénzügy és számvitelről azt mondják, hogy most az egyik a sok közgazdász képzés közül, ami hasznos. Nos én nem tudom, nincs személyes tapasztalatom, de Magyarországon semmit nem ér meg tanulni, úgy se keresed magad vastaggá, mikor máshol egy ilyen diplomával akár milliókat is kereshetnél...
2012. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Minden van valamilyen út, nem csak az országot kéne szidni, hanem lépéseket tenni hogy jobb életet élhess. Persze igazad is van egy részben, de ez az általános magyar felfogás hogy "itt minden szar, semmit se tanulok mert minek, inkább...PANASZKODOK":)

Ne vedd sértésnek, de így látom

2012. aug. 25. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát felőlem elmehetsz egy bankba havi fix 200-250.000-el ha neked úgy jobb, én csak tanácsoltam, hogy végezd el itthon, tanulj meg angolul és menj külföldre, ahol havi 1 milliót is kerehetsz.
2012. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mondtam, igazad is van:)
2012. aug. 25. 14:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Elsővel ne foglalkozz, ő most a házi troll. Szerintem nem vették fel közgázra és most itt bomlaszt. Vicces :D


Ha már így szóba került külföld, ezzel a diplomával tudsz ugyan dobbantani, de elég körülményes. A legjobb, ha multinál helyezkedsz el (big4) és ugyan a beledet is kidolgozod, de a fizetés jó (180-200 nettóról indul), ami ennél is fontosabb viszont, hogy ezeken a helyeken rengeteg továbbképzés és tréning van, bőven van hova előrelépni. Példának okáért ha szerzel ott egy ACCA képesítést, azzal egyenes utad van külföldre. Természetesen ez sokkal nehezebb mint amilyennek hangzik, kevés ember marad meg a big4-nál, még kevesebb képes egy irdatlan kemény képzést munka mellett végigvinni. Ha karrierista vagy, akkor sikerülhet.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: psz-en belül bármi jó döntés, hasznos szak. Én igazából a számvitel szakirányt ajánlanám, de ez sem rosszabb, csak más.

2012. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!